CHP Kastamonu Kongresinde tartışmanın çıkış noktası!;

CHP Kastamonu Kongresinde tartışmanın çıkış noktası!

CHP Kastamonu il kongresi sancılı geçti.  Konuşma yaptığı sırada salonda sözlü tartışmanın yaşanmasıyla devam edemeyen Serkan Karayılan, bir basın açıklaması yaptı...

CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Karayılan konuşma yaptığı sırada bir grup CHP'li tarafından CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'i destekleyen sloganlar atıldı. Karayılan'ın konuşmasına devam edememesi sonucunda bir kadın partili slogancıları susmaları konusunda uyardı. Uyarının ardından karşıdan da tepki gelmesiyle birlikte salonda tansiyon yükseldi, partililer arasında sözlü tartışma yaşandı.

Konuşması bölünen Karayılan, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Karayılan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Genel kuruldaki konuşmam önce araba park yeri anonsuyla sonrasında birden fazla olmak üzere salondaki birkaç heyecanlı genç tarafından sloganlarla bastırılmaya çalışılmıştır. Konuşmam esnasında söz konusu bu durumu sebebiyet veren partililerimizle, bu duruma tepki gösteren partililerimiz arasında sözlü tartışma yaşanmıştır.

Partimizin daha ileriye gitmesi noktasında durum tespitlerimi içeren, birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı olan konuşmamın tam aksine, maruz kaldığım bu davranış aslında tespitlerimin de ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu.

Tarihe not düşmek açısından, salonda olamayan partililerimizin de bilgisine ve ilgisine sunmak için genel kuruldaki konuşmamı bir kez de buradan paylaşıyorum." dedi.

CHP İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ SERKAN KARAYILAN'IN KONGREDEKİ KONUŞMASI

Sayın divan başkanım, sayın Grup Başkanım, Sayın Parti Meclis Üyelerim ve milletvekillerim, sayın il başkanlarım ve ilçe başkanlarımız, değerli belediye başkanlarım, kıymetli delegelerimiz ve partililerimiz ve kıymetli basın mensupları… Partimizin 38’inci il kongresine hoş geldiniz, saygıyla selamlıyorum.

2 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partimize ve Kastamonumuza CHP İl Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet etmenin gururu ve mutluluğu içerisindeyim. Bu iki yıllık süreçte edindiğim deneyimlerimi tarihe not düşmek açısından konuşma yapma gereği duydum.

Bu iki yıllık sürecin büyük bir kısmında il yönetimi olarak uyumlu çalışmalar yürüttük. Özellikle Kuzeykent’te belediye tarafından satışı yapılmak istenen alana karşı duruşun ön cephelerinde mücadele etmek ve memleketimizin yararına birçok etkinliğin içinde yer almak da benim için son derece gurur vericidir. Ancak, bu görev sürecinin son 6 aylık diliminde ise mevcut yönetimle fikir ayrılıkları yaşadığımızda aşinadır.

BUGÜN KONGREMİZ VAR AMA NE KADAR HEYECANLIYIZ?

Bugün parti içi demokrasimizin tecelli edeceği gün. Bugün bizim bayramımız, ama Cumhuriyet Halk Partisinin kongre yerleri konferans salonları değil spor salonları olmalıdır!

Oyumuz arttı, üyelerimiz de arttı neden bu konferans salonundan çıkacak vizyonu ortaya koyamıyoruz? CHP İl Kongreleri akşam belli bir saate sıkıştırılan değil, gün boyu şölen havasında olanıdır . Burada çok değerli, partimize emek veren büyüklerimiz, kardeşlerimiz var. bu durum beni ziyadesiyle memnun ediyor. Fakat önceki dönem il başkanları, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri neredeler? onların yeri ötekileştirme safları değil, gönül tahtımızın üstüdür!

Kastamonu’da örgütlü bir çalışmayla ciddi bir oyumuz arttı. Bu hangi CHP’linin göğsünü kabartmaz? Fakat Kastamonu sadece merkezden mi ibarettir? Bu oy sadece merkezde mi arttı.bu başarıda ilçelerimizin hiç mi katkısı yok? ilçelere seçimlerde gönderilen 2’şer bin liradan utanmıyor muyuz? 2’şer bin lira ile ilçelerimizin nasıl bir çalışma yapmasını bekliyorsunuz. Yanı sıra hani ilçeden kurultay delegesi adayımız? belediye başkanlarımız neden yok sayılıyor ki her biride ilçelerinde çok başarılı belediye başkanlarımız. neden kurultay delegesi değiller?

Basında yer alan haberlere değinmek dahi istemiyorum. Ancak onların da kamuoyunda açık ve şeffaf ve doyurucu bir şekilde açıklanması gerektiğini düşünüyorum.

Değerli partililerimiz, değerli yol arkadaşlarım. Benim bir hayalim var! Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ilham alarak… Kimsenin ötekileştirilmediği, ayrıştırılmadığı, parti içi muhalif diyerek düşmanlaştırılmadığı, merkeziyle ve 19 ilçesiyle, genciyle yaşlısıyla, tek yumruk olan ve yerel seçimlerde yerel iktidara yürüyen bir Cumhuriyet Halk Partisi hayalim var…

Yarın için bugünden, elbet bir gün gerçekleşeceğine olan tüm inancımla. Zaferin içinde kaybetmemesini umduğum yeni yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum. Tüm partililerimi seviyorum. Hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum." sözlerine yer vermişti. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum