Başkent EDAŞ, en kısa süre hedefiyle çalışıyor;

Başkent EDAŞ, en kısa süre hedefiyle çalışıyor

Kastamonu, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 7,5 milyonluk nüfusa kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak için yatırım ve bakım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) yatırım ve bakımlarını hayata geçirirken uyguladığı zorunlu planlı kesintilerin zamanlamasını ve toplam süresini tüketicilerin en az etkileneceği şekilde optimize ediyor ve tüm planlı kesintileri internet sitesi ve Başkent 186 Mobil Uygulaması üzerinden 48 saat önceden duyuruyor....

BEDAŞ 7,5 MİLYON ELEKTRİK TÜKETİCİSİNE HİZMET SAĞLIYOR

Yapılan açıklamaya göre şirket, Türkiye’de Ankara ile birlikte toplam 7 ilde 135 bin kilometreye yakın hat uzunluğu ve 35 bini aşkın trafo ile diğer unsurlardan oluşan dağıtım şebekesiyle 7,5 milyon elektrik tüketicisine hizmet sağlıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artan nüfus ve kişi başına düşen ortalama tüketimdeki artışla yükselen elektrik talebini, hem bugün hem de geleceğin dünyasında sorunsuz karşılamayı hedefleyen şirket, bu amaçla yoğun yatırım ve bakım çalışmaları yürütüyor.

Şirket çok tehlikeli olarak sınıflandırılan bu faaliyetlerini sürdürürken; saha çalışanlarının can güvenliği için hayati önem taşıyan planlı kesintilerde, kesinti süresini azami İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) hassasiyetiyle belirliyor.

Öte yandan şirket, güvenlikten sağlığa, iletişimden iklimlendirmeye, önemi her geçen gün artan elektrik arzındaki kesintinin ve tüketici mağduriyetinin asgari düzeyde tutulması için çaba sarf ediyor. Ayrıca şirket, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) verilerine göre, Türkiye’de en çok elektrik dağıtım yatırımı ve bakımını yapan şirketler arasında bulunuyor. Elektrik kullanıcıları, tüketim noktalarının ya da kontrol etmek istedikleri konumu harita üzerinde işaretleyerek veya adres girerek kesintileri anlık olarak takip edebiliyorlar. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum