İntihar eden İmamın ailesinden bir açıklama daha...;

İntihar eden İmamın ailesinden bir açıklama daha...

Pınarbaşı ilçesinde yaşamına son veren merhum İmam Muhammed Şahin'in ailesi yeni bir açıklama yayımladı. Orman Bakanlığı personel alım sınavını kazanan gençlerin listesinin paylaşıldığı ve "Kamuoyuna saygıyla duyurulur-2" başlığıyla yapılan açıklamada; "Merhum abim sadece kendi çocukları için değil diğer gençlerin hak kaybına uğramaması için de aylarca mücadele etti. Nihayet ataması yapılan 12 kişi bu sefer de her biri başka illere süresiz görevlendirme adı altında sürgüne gönderildi. Muhammed Şahin nefreti o kadar büyüktü ki yalnızca kendisine ve ailemize değil, Hocaya yakın olan herkese zulmedildi" denildi....

"3 GENCİN İSİMLERİ LİSTEDEN ÇIKARILMAYA ÇALIŞILDI"

Yapılan açıklamada şunlar dile getirildi; "Aşağıdaki listede adı geçenler Orman Bakanlığına personel alımı sınavını kazanan Pınarbaşılı gençler!Sınavı kazanan gençlerden üçünün soyadının Şahin olduğuna tekrar dikkat ederseniz Muhammed Şahin'e yapılan zulümlerin ve itibar suikastinin boyutunu belki tahmin edebilirsiniz. Sınavı kazanan gençlerin hiç bir gerekçe gösterilmeden aylarca ataması yapılmayarak ekmeği ile oynandı. Soyadı Şahin olan gençlerin ikisi Muhammed Hocanın çocukları diğeri de yeğenidir. Defalarca listeler değiştirilmeye çalışılıp söz konusu üç gencin isimleri listeden çıkarılmaya çalışıldı ve sınavın iptal edilmesi yönünde bile alenen çaba gösterildi. Sınav iptal edilemeyince gençlere ve ailelerine yapılmayan atamaların sorumlusu Muhammed Şahin'miş gibi hedef gösterildi."


"MUHAMMED ŞAHİN NEFRETİ O KADAR BÜYÜKTÜ Kİ..."

Açıklamanın devamında; "Mustafa, Furkan ve Alperen Şahin kazanılmış haklarından vazgeçene kadar bu süreç devam ettirilmeye çalışıldı. Merhum abim sadece kendi çocukları için değil diğer gençlerin hak kaybına uğramaması için de aylarca mücadele etti. Nihayet ataması yapılan 12 kişi bu sefer de her biri başka illere süresiz görevlendirme adı altında sürgüne gönderildi. Muhammed Şahin nefreti o kadar büyüktü ki yalnızca kendisine ve ailemize değil, Hocaya yakın olan herkese zulm edildi. Bütün bunlar 2 bin nüfuslu ilçede herkesin gözü önünde gerçekleşti. Yapılan zulümü, nedenini, dahli olan ve dahi sessiz kalan herkesi biliyoruz. Elimizde her türlü bilgi ve belge mevcut. Acımız büyük lakin kamu vicdanı ve Türk yargısı gerekeni yapacak ve adalet er geç tecelli edecektir.  Son bir not: Gençlerin durumundaki belirsizlik halen devam ediyor ve hâlâ sürgündeler..."

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum