Çatal’dan Erbilgin’e: ‘Kirli siyasetini git memleketinde yap’;

Çatal’dan Erbilgin’e: ‘Kirli siyasetini git memleketinde yap’

"Benim Kastamonumda kirli siyaset yapma. Kastamonulu hemşehrilerimi birbirlerine düşürme."...

Geçtiğimiz günlerde Taşköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen personel alımı, Kastamonu gündeminde geniş bir yer buldu. Siyasi parti temsilcilerinin ard arda yaptığı açıklamalar sonrası gözler Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a çevrildi.


Belediye Başkanı Çatal da açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi; “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Taşköprü Belediyesi Personel Şirketine 20 kişi aldık ve bu 20 kişiyi işe almamız nedeniyle bazı bel altı siyaset yapan siyasetçi arkadaşlarımız bizi eleştirmeye kalkmışlar. Dört buçuk sene boyunca 37 tane personelimizin bir kısmı emekli olarak bir kısmı ise çeşitli nedenlerden dolayı işten ayrıldı. Belediye personelimizin iş gücünü yükseltmek amacıyla biz de belediye kanunlarının bize verdiği yetkiyle bütçenin yüzde kırkını geçmeyecek şekilde hesaplanarak İşkur üzerinden ilana çıkıp başvurular alındıktan sonra kurulan komisyon tarafından işçiler alınır diyor.

“HİKMET ERBİLGİN, SENİN BELEDİYEN NEDEN MÜLAKATLA PERSONEL ALIMI YAPTI?”

“Hikmet Bey, Kastamonu’da senin de 3 tane belediyen var bunlardan biri olan Cide Belediyesi geçtiğimiz aylarda 15 kişilik bir personel alımı gerçekleştirdi. Bana neden kura çekimi ile alım yapmadın diye soruyorsun, peki senin belediyen neden mülakat ile personel alımı yaptı? Sen seçimlere 7 ay kala bel atı siyaset yaparak Abdullah Çatal’ı karalayalım, halkın gözünde kötü düşürelim 2024’deki seçimlerde zorlansın istiyorsun.”

“SENDEN BAŞKA KİRLİ SİYASET YAPAN YOK!”

“Hikmet Bey, siyasetçi siyaset yapar ama Kastamonu’da senden başka hiç kimse bel altı siyaset yapmıyor. Kastamonu bunu kabul etmez. Allah şahittir ki benim işe aldığım işçilerin içerisinde MHP’lisi de var, AK Partilisi de var, CHP’lisi de var, İyi Partili si de var. Listeye iyi bak Hikmet Bey, her şeyi doğru söylüyorsun ya bunların içerisinde CHP’li var mı, yok mu bir bak? Böyle kirli ve belaltı siyaset yapacaksan git memleketinde yap! Benim Kastamonumda kirli siyaset yapma. Kastamonulu hemşehrilerimi birbirlerine düşürme.” 

“AK PARTİ İLÇE BAŞKANI DA, CHP RÜZGÂRINA KAPILDI!”

Belediye Başkanı Abdullah Çatal ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleşen tartışmaya katılan AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol’a da sert söylemlerde bulundu.

Çatal yaptığı açıklamada; “Ne yazık ki Cumhur ittifakı ortağımız AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı da CHP rüzgarına kapıldı. Yahu Hüseyin Bey, ben yanlış bir şey yapmış olsam bile bel altı siyaset yapmaman gerekiyor. Gelip de bana, ‘başkan ortalıkta böyle bir dedikodu var, bu işin doğrusu nedir’ diye sordun mu? Ne yazık ki sen de CHP rüzgarına katıldın. Tuttun bana belaltı siyaset yapmaya kalktın.”


“EN SON KONUŞACAK KİŞİ SENSİN”

“En son konuşacak kişi sensin. Benden önceki yönetim olarak 10 sene boyunca bu belediyeyi siz yönetmediniz mi? Sizler farklı şekilde mi personel alımı gerçekleştirdiniz? Burada tek bir fark var ben şimdiye kadar işe hiç bir akrabamı almadım ama sizler kayınço oğlu, teyzeoğlu, dayıoğlu, halaoğlu hepsini doldurdunuz. Ben bir tane akrabamı almadım. Bu listenin içerisine sende iyi bak burada Ak Partili de var, İyi Partili de var bunu bil. Kimseyi ayırmadan belediyede en iyi çalışabilecek kişileri komisyon kararını vererek işe alımları gerçekleşti. Ben il dışındayım derken kaçtı havası yaratmak isteyen arkadaşalar benim sağlık problemlerinden dolayı kontrollerim vardı, belediyede belediye başkanından habersiz bir iş yapılamaz. En başından beri olayın içerisindeyim. Kanunsuz hiçbir şey yapmadım, yetki verdiğim komisyonda kanunsuz hiçbir şey yapmadı. Kanunsuz iş yaptı diyen Cumhuriyet Baş savcılıklarına şikayette bulunabilirler. Ben bu konuyu Taşköprü halkımızın vicdanına bırakıyorum. En iyisini onlar bilir en iyisine onlar karar verir” dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın yaptığı açıklamanın ardından, günler önce açıklamalarda bulunan siyasi parti temsilcilerinin ne yapacakları ise merak konusu oldu. 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum