Cape Town Başkonsolosluğuna 2 Sözleşmeli Sekreter Alınacak;

Cape Town Başkonsolosluğuna 2 Sözleşmeli Sekreter Alınacak

Cape Town Başkonsolosluğuna 2 Sözleşmeli Sekreter Alınacak...

T.C.
CAPE TOWN BAŞKONSOLOSLUĞU 

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu 

T.C. Cape Town Başkonsolosluğunda münhal bulunan 2 (iki) sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

ÖNEMLİ: Sınav, Cape Town / Güney Afrika’da kâin Başkonsolosluk Resmi Konutunda düzenleneceğinden adayların pasaport, vize ve seyahat işlemleri tamamen kendi sorumluluklarında olacaktır. 

I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1.   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2.   Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,
3.   En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4.   Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
5.   Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
6.   Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak (Askerlik görevi ertelenmiş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),
7.   Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
8.   Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
9.   Bilgisayar kullanabilmek.

II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.),
2.  Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları (Kariyer Kapısı Platformu’na tek bir belge halinde yüklenmesi gerekmektedir.),
3.  Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti,
4. En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (yurt dışındaki okullardan mezun olan adayların lise veya üniversite diplomalarından birine ilişkin Eğitim Müşavirlikleri/Ataşelikleri, Milli Eğitim Bakanlığı ya da Yükseköğretim Kurulundan alacakları denklik belgelerini, Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılan başvuru sırasında “Ek Dosya” bölümündeki “Denklik Gösterir Belge” alanına yüklemeleri gerekmektedir.),
5.  Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,
6.  Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf,Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden temin edilemeyenlerin aday tarafından Kariyer Kapısı Platformu’na yüklenmesi gerekmektedir.

III) SINAV:
Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. 

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 7 Mart 2023 Salı günü saat 11:00’de, “8 Leith Road Constantia Cape Town 7806” adresindeki Başkonsolosluğumuz Resmi Konutunda yapılacaktır. 

Yazılı Sınav Konuları:

Türkçeden İngilizceye çeviri (1 saat)
İngilizceden Türkçeye çeviri (1 saat)
Türkçe kompozisyon (1 saat)
Matematik (1 saat) 

B) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 10 Mart 2023 Cuma günü saat 11:00’de “8 Leith Road Constantia Cape Town 7806” adresindeki Başkonsolosluğumuz Resmi Konutunda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir. 

Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. 

Uygulamalı Sınav Konuları: Daktilo (Bilgisayar) sınavı 

IV) BAŞVURU TARİHİ: 

Başvurular 7 Şubat 2023 Salı günü TSİ 10:00 ile 21 Şubat 2023 Pazartesi günü TSİ 23:59 arasında e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yukarıda belirtilen tarihler arasında yapacakları başvurunun yanı sıra, tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 28 Şubat 2023 Salı günü mesai bitimine kadar T.C. Cape Town Başkonsolosluğuna (5a Spilhaus Avenue Constantia Cape Town 7806 adresine) elden veya postayla ulaştırmış olmaları da gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir. 

Adayların başvurularının geçerli sayılabilmesi için, başvuru işlemlerini Kariyer Kapısı Platformu üzerinden tamamlamaları ve aynı zamanda tüm başvuru belgelerini eksiksiz şekilde işbu duyuruda belirtilen süreler içinde T.C. Cape Town Başkonsolosluğuna (5a Spilhaus Avenue Constantia Cape Town 7806 adresine) ulaştırmaları gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, istihdam edilseler dahi görevlendirmeleri iptal edilecek ve varsa kendilerine ödenmiş olan ücretler yasal faizi ile tazmin edilecektir.Adaylar, yazılı sınava katılıp katılamayacaklarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden teyit edebileceklerdir. 

V) SINAV YERİ: 

Yazılı Sınav: “8 Leith Road Constantia Cape Town 7806” adresindeki Başkonsolosluk Resmi Konutu 

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: “8 Leith Road Constantia Cape Town 7806” adresindeki Başkonsolosluk Resmi Konutu 

(Yazılı ya da sözlü sınav tarihinde veya sınav yerinde değişiklik yapılması halinde sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca e-posta ile bilgi verilecektir.) 

Tel      : +27 78 821 1991

E-mail:  consulate.capetown@mfa.gov.tr

ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre’de yer alan ilana göre, detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum