Uğurlu’da mutlu son;

Uğurlu’da mutlu son

Kastamonu’nun yaklaşık 10 yıldır kanayan yarası haline gelen Özel Uğurlu Royal Hastanesi’nin taşınmazı ve ruhsatının ihalesi Kastamonu Adliyesi’nde gerçekleştirildi....

İhaleye, Kastamonu Belediyesi adına Başkan Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. adına, Özel Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler katıldı.

63 milyon 252 bin TL’den satışa çıkan Uğurlu Hastanesi binası 120 milyon TL’ye Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti.’nde kaldı. 16 milyon 610 bin TL'den satışa çıkan ruhsat ihalesi ise 18 milyon TL'ye Kastamonu Belediyesi şirketinde kaldı. 

VİDİNLİOĞLU: “10 YILDIR SÜRÜNCEMEDE KALAN BİR KONU PROBLEM OLMAKTAN ÇIKMIŞ OLDU”

Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, adliye binası önünde yaptığı açıklamada; “10 yıldır yılan hikayesine dönen Uğurlu Royal Hospital Hastanesi’nin ihalesinden çıktık. Belediyemiz şirketi ihale neticesinde ruhsatı almış oldu. Yeni bir süreç başladı. Memleket için hayırlı uğurlu olsun. Biz de bir durum değerlendirmesi yapacağız. Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Hayırlı uğurlu olsun. En azından, 10 yıldır sürüncemede kalan bir konu bu vesileyle problem olmaktan çıkmış oldu. İnşallah tamamına da erer. Orası bir hastane olarak işlemeye başlar. Tabi böyle bir durumda sürecin ne şekilde yol alacağını hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Çünkü bina ayrı kişi ve kurumda kaldı, ruhsatı da belediye şirketimiz almış oldu. Gelişmeleri önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşırız” ifadelerini kullandı.

DİNLER: “RUHSATI DA KİRALAYABİLİRİZ”

Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. sahibi Recep Dinler ise, ihalenin ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ruhsatı da belediyeden kiralayabileceklerini dile getirdi.

Dinler konuyla ilgili olarak, “Kastamonu Atlas Yatırım Ltd. Şti. sahibi Recep Dinler olarak Özel Uğurlu Hastanesi’nin ihalesine talip olduk. Bugün yapılan ihale ilimize hayırlı uğurlu olsun. İhale sürecinde bu konunun muhatabı olan her kesim ile istişarelerimizi yapmaya çalıştık. Tüm taraflar, bu ihaleye girmemizin doğru olacağını ve rekabet ortamı oluşturacağını, bu sebeple icra iflas masasına daha fazla rakam gireceğini belirttiler. Özel Uğurlu Hastanesi’ni açabilmek için aldık. Bu binayı faaliyete geçirebilmemiz halinde eski Uğurlu Hastanesi personellerine öncelik verilecek. Özel Uğurlu Hastanesi’nde görev alıp şu an Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’nde görev yapan 4 hekim arkadaşımız bunun işaretidir. Burayı açmaya, bu işi yürütmeye şuan bu bölgede en yakın kişi bizdik. Binada oluşan hasar çok. Bu binayı faaliyete geçirebilmek için Kastamonu Belediye Başkanımız sayın Galip Vidinlioğlu, tüm siyasilerin ve tüm memleket sevdalılarının desteklerini bekliyoruz. Bu süreçte, bu ihalenin bu duruma gelebilmesi için Galip bey büyük öncülük yaptı. Bugün burası satılıp bir yola girdi ise Galip beyin bunda payı çok büyük” diye konuştu.

“UZMANLARIMIZ HASTANEYİ GEZECEK VE BİZE BİR RAPOR SUNACAK, BİZ DE ONA GÖRE YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ”

Dinler, henüz hastanenin fiziki durumunu bilmediklerini vurgulayarak, “Hastanenin ne zaman açılacağı ile ilgili bilgi vermem gerekirse, bu bir süreç. Hastanenin fiziki durumunu şuan bilmiyoruz. Uzmanlarımız hastaneyi gezecek ve bize bir rapor sunacak, bizde ona göre yol haritamızı belirleyeceğiz. İhale sürecinde girip de ruhsatı almamamızın sebebi arsa ihalesinin rakamlarının KDV dahil 145 milyona kadar yükselmesi sonucu ruhsatta daha rekabetçi olamadık. 18 milyon TL’de ile Kastamonu Belediyesi’nde kalan ruhsatın bugün piyasa değerinin en az 70 milyon TL olduğunu biliyoruz. Bu değeri bildiğimiz halde bütçemiz yetmediği için ruhsatı alamadık. Ancak Kastamonu Belediyesi’nin uygun görmesi halinde ruhsatı da kiralayabiliriz. Öte yandan deprem haberiyle yüreğimize ateş düştü. Ülkemize, milletimize geçmiş olsun. Bu felaketi inşallah en az hasarla atlatmayı temenni ediyor, 10 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. (Emre Çevikoğlu)


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum