Kadın çiftçi eğitimleri hız kesmiyor;

Kadın çiftçi eğitimleri hız kesmiyor

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından il merkezine bağlı Halaçlı Köyünde kadın çiftçilere yönelik eğitim toplantısı düzenlendi. İl Müdürlüğü teknik personeli Ziraat Mühendisi Ömür Onur ve Sosyolog Aysu Köserecep'in katılımıyla düzenlenen toplantıda kadın çiftçilere eğitim ve bilgilendirme yapıldı....

Eğitimde toplumsal cinsiyet eşitsizliği; cinsiyet ayrımının sebepleri, sosyal hayatta görüldüğü alanlar ve sonuçları, kırsalda kadın rolleri; kadın girişimciliği ve kooperatifçilik; aile içi iletişim ve erken çocukluk döneminde çocuk eğitimin önemi, empati, kadına yönelik şiddet ve KADES uygulaması konularında bilgilendirmeler yapıldı. Kadın çiftçilerin yönelttiği soruların cevaplanması ve deneyimlerinin dinlenmesinin ardından toplantı sonlandırıldı.

Konuyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bu eğitim toplantılarında amacımız, kadın çiftçileri kooperatif içindeki konumları hakkında bilgilendirmek, kadın kooperatifi kurma konusunda onları cesaretlendirmek, kadın girişimciliği önündeki engellerin neler olduğu konusunu konuşarak bu engelleri ortadan kaldırmaya çalışmak, toplum içerisindeki rolleri ve toplumdaki değerleri konusunda onlara ışık tutmak ve böylelikle onların bu konudaki bilinç ve farkındalık düzeylerinin artışına katkı sağlamaktır” denildi. (Bülten)


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum