KUZKA ve KOSGEB’ten ortak destek programı;

KUZKA ve KOSGEB’ten ortak destek programı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ortaklığında yürütülmek üzere “2023 yılı İmalat Sanayiinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Ortak Finansman Destek Programı” ilan edildi. Program kapsamında KOBİ’lere 20 milyon TL bütçeli finansman desteği sağlanacak....

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı iş birliğinde hazırlanan finansman destek programı ile bölgede KOBİ’lerin finansman ihtiyacının karşılanması ve yatırım hareketinin başlatılması hedefleniyor. Programa, bölgede imalat sanayinde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) proje başvurusu yapabilecekler. Bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için KOSGEB tarafından toplamda 20 milyon TL tutarında kaynak tahsis edilmiş durumda. Projelerin durumuna göre KOSGEB, program için ayrılan kaynağın bir kısmını veya tamamını kullandırabilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 10 MART

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Program kapsamında, KOSGEB ile ilgili Aracı Kuruluş arasında yapılan protokolde belirlenen oran üzerinden başarılı bulunan projelerin kredi finansman maliyeti hesaplanacak ve bu giderler KOSGEB tarafından karşılanacak. KUZKA ve KOSGEB iş birliğinde sağlanacak ortak finansman desteği, KDV hariç olmak üzere asgari proje bütçesi (kredi miktarı) 500 bin TL, azami proje bütçesi (kredi miktarı) 2 milyon 500 bin TL, ajans kar payı destek oranı ise kredi veya finansal kiralama işleminde faiz/kar payı oranının 12 puanı olarak desteklenecektir. Başvuruların KAYS (kaysuygulama.sanayi.gov.tr) üzerinden yapılacağı son tarih 10 Mart 2023 saat 18.00’dir. Başvuru sahiplerinin, proje başvurularını ajansın finansman desteği çağrısı ilanında belirtilen son kabul tarih ve saatine kadar KAYS üzerinden yapabilecekler. Başvuruların tamamlanmış olması için KAYS üzerinden üretilen taahhütnamenin imzalanması gerekiyor. Taahhütname ise en geç 17 Mart 2023 Saat 18.00’a kadar e-imzalı veya ıslak imzalı olarak elden veya posta yolu ile Ajansa teslim edilecektir. Programa ilişkin detaylı bilgiye Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı web sitesi www.kuzka.gov.tr’den ulaşabilmektedir.” (Bülten)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum