‘ABD’nin içimizdeki kuvvetleri ordumuza savaş açtı’;

‘ABD’nin içimizdeki kuvvetleri ordumuza savaş açtı’

Vatan Partisi Kastamonu İl Sekreteri Fatih Kiren, partisinin il bürosunda il yöneticileri ile birlikte basın toplantısı düzenledi....

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’n Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesine yönelik sözleri nedeniyle tepki gösteren Kiren, Kılıçdaroğlu’nun rastgele açıklamalarda bulunmadığını söyleyerek; “ABD, Türkiye’ye silah göstermektedir ve Kılıçdaroğlu gibi unsurları da iç cepheyi bölmek üzere harekete geçirilmiştir. Programları NATO generallerini yeniden cezaevlerinden çıkarmaktır. Hedefleri Türkiye’dir, hedefleri Mehmetçiktir, hedefleri Türkiye’nin birliği ve bütünlüğüdür. Bütün bunlar ABD’nin önlerine koyduğu görevlerdir. Bu görevlerin hiçbirini Türk ordusunu ve Türk milletini çiğnemeden yapamayacaklarını biliyorlar. Bu yüzden Kılıçdaroğlu çıkıyor, komutanları hedef alıyor” dedi.

“ABD’NİN İÇİMİZDEKİ BÜTÜN KUVVETLERİ, TÜRK ORDUSUNA KARŞI SAVAŞ AÇMIŞTIR”

Fatih Kiren, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 10 Ocak günü Meclis kürsüsünden TSK komutanlarına ilişkin sözlerine dikkat çekerek; “Hakaretler ederek düşmanlığını ilan etmesiyle birlikte ABD’nin içimizdeki bütün kuvvetleri, Türk ordusuna karşı savaş açmıştır. ABD’nin gizli servisleri tarafından Kılıçdaroğlu’nun eline tutturulan metindeki açıklamalar dilimize, üslubumuza o kadar yabancıdır ki okyanus ötesinden hazırlanmış bir metin olduğu çok açıktır. Ne diyor Kılıçdaroğlu; ‘Etrafınıza siyaset koridorlarında kariyer devşiren askerler koyarsanız elinizde bol yıldızlı, bol apoletli Ortadoğu üniformaları kalır. Unutmayın ki, bol apoletli Ortadoğu askerleri savaşlardan, cephelerden kaçtılar. Kariyerist kafadan asla ve asla hayır gelmez. Onun için komuta kademesi haddini bilsin, siyaset askerin işi değildir. Herkes haddini bilecek. Herkes bulunduğu makamın ne olduğunu anlayacak. Siyaset mi yapmak istiyorlar, çıkarsınlar o kutsal üniformayı, hizalansınlar Erdoğan’ın yanına, Perinçek’e de takılsınlar; Erdoğan artık o dünyaların adamı, beraber olsunlar.’ Bu açıklamada yalnızca komutanlarımıza hakaret yoktur. Önümüzdeki sürece ilişkin çok önemli işaretler vardır. Bu açıklamada, ABD’nin Türkiye’ye yönelik silah kullanma sürecine girdiğinin işareti vardır. Bu açıklamaları Kemal Kılıçdaroğlu rastgele yapmıyor. ABD’nin psikolojik savaş dairesi organları gibi çalışan Cumhuriyet ve Sözcü de bu manşetleri boşuna atmıyor. Buradaki tehdit, ABD’nin Türkiye’ye yönelik doğrudan silah kullanma yönündeki tavrı ve iradesidir. ABD, Türkiye’ye silah göstermektedir ve Kılıçdaroğlu gibi unsurları da iç cepheyi bölmek üzere harekete geçirilmiştir. Türk ordusunu hedef alan açıklamalara karşı komutanlarımızın yanındayız” dedi.

“SÖZCÜ VE CUMHURİYET’İN MANŞETLERİ, ABD HAREKAT DAİRESİ’NİN ORGANLARI OLARAK ÇIKMIŞLARDIR”

Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin manşetlerini de eleştiren İl Sekreteri Kiren; “Bakınız hangi iklimde bunlar yaşanıyor. Doğu Akdeniz ve Ege’de onlarca ABD üssünün ülkemize yöneldiği, Güney Kıbrıs’ı NATO’ya alma hazırlıkları yaptıkları, ABD yarı resmi organı Foreign Policy’de seçimlere giden süreçte Türkiye’nin ‘kan banyosu’ olacağı yazılırken, içimizdeki ABD kuvvetleri, görevleri gereği bu savaştaki konumlarını ilan etmektedirler. Foreign Policy ne diyor?; Bu seçime giden ortam kıran kırana olacak, kan banyosu yaşanacak diye yazıyor. ABD, bir çatışma, savaş, silahların konuştuğu bir süreç öngörüyor. Yani ‘sonuçlar sandıktan çıkmayacak’ diyor, ‘silahlar konuşacak’ diyor, ‘kan banyosu olacak’ diyor ve emrindeki güçleri de ateşe sürüyor. Sözcü ve Cumhuriyet’in manşetleri, ABD Harekat Dairesi’nin organları olarak çıkmışlardır. Cumhuriyet Gazetesi ‘Komutanlar Haddini Bilsin’ manşetini atarken, Sözcü kahraman komutanlarımızın resimlerini de basarak, savaşan ordunun generallerini manşetten hedef almıştır. Hepsi, ABD’nin birer psikolojik savaş aletine dönmüş robotlardır. ABD’nin doğrudan istihbarat merkezleri dahi bu kadar cüretkar davranamaz. O yayınlarda dahi bu kadar aşağılık ve haince ifadeler bulamazsınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920 yılında Afyon’da yaptığı konuşmada; ‘Subaylar, fedakarlar sınıfının en önünde bulunmak mecburiyetindedirler. Çünkü düşmanlarımız herkesten evvel onları yani subayları öldürürler. Onları aşağılar ve hor görürler. Hayatında bir an olsa bile subaylık yapmış, subaylık izzeti nefsini şerefini duymuş, ölümü küçümsemiş bir insan hayatta iken düşmanın tasarladığı ve reva gördüğü bu muamelelere katlanamaz. Onun yaşamak için bir çaresi vardır; şerefini korumak. Halbuki düşmanlarımızın da kastettiği o şerefi ayaklar altına almaktır’ demiştir. İşte bugün ABD kuvvetleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet, Sözcü, altılı masa, bütün Biden tayfası, HDP-PKK ve FETÖ ile birlikte, Türk komutanlarını, Türk ordusunu düşman mevziisinden ve düşmanca hedef alarak savaştaki konumlarını açıklıyorlar” ifadelerine yer verdi.

“HİÇBİR VATANSEVER BU REZALETE DAHA FAZLA TAHAMMÜL EDEMEZ”

Kılıçdaroğlu’nun alkışladığı ve alkışını aldığı unsurların Türkiye hapishanelerinde yatan NATO generalleri olduğunu savunan Fatih Kiren; “Kılıçdaroğlu, Akşener ve Biden tayfasının özlediği sözüm ona askerler onlardır. Programları, o NATO generallerini yeniden cezaevlerinden çıkarmaktır. O yüzden bugün savaşan ordunun savaşan komutanlarını hedef almaktadırlar. Bugün hedef aldıkları komutanlar; 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanında, Zeytin Dalı Harekâtlarında en önde botlarını giyip savaşmışlardır. PKK’yı hendeklere gömmüşlerdir. İkinci İsrail planını bozmuşlardır. Mavi Vatan’da kahramanca bayrak açmışlardır. Komutanlarımız bir siyasi partiyi değil, Türkiye’nin bağımsızlığını, milli gururunu, ürettiği silahları, obüsleri gururla alkışlamaktadırlar. Milletin ruh halini, sevinçlerini paylaşmaktadırlar. İşte bizim komutanlarımız bunlardır. Hedefleri Türkiye’dir, hedefleri Mehmetçiktir, hedefleri Türkiye’nin birliği ve bütünlüğüdür. Bütün bunlar ABD’nin önlerine koyduğu görevlerdir. Bu görevlerin hiçbirini Türk ordusunu ve Türk milletini çiğnemeden yapamayacaklarını biliyorlar. Bu yüzden Kılıçdaroğlu çıkıyor, komutanları hedef alıyor. Bu yüzden orduya karşı kimyasal silah yalanları tezgahlanıyor. Bu yüzden, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i hedef alıyorlar. O kağıtları önlerine ABD yazıp koyuyor. O metinler ABD istihbarat servislerinde, kapılarından ayrılmadıkları büyükelçiliklerin özel organlarında en ince ayrıntısına kadar hesaplanıyor. Başarı şansları yoktur. Çünkü bu sürecin farkında olan ve gereğini yapma gücüne, siyasetlerine, programına sahip Vatan Partisi vardır. CHP’nin tabanındaki, altılı masanın tabanındaki vatanseverlere de sesleniyoruz. Partilerinizin ABD’ye göbekten bağlanmış görevlileri, Türk ordusuna, Türk milletine, Türkiye’nin birliğine savaş açmışlardır. Hiçbir vatansever bu rezalete daha fazla tahammül edemez. O yurttaşlarımızı da Vatan Partisi’ne çağırıyoruz. Türkiye’nin Vatan Partisi vardır. Dışarıdan ve içeriden ülkemize yönelen bütün ABD tehditlerini en cesur şekilde saptayan, milletin önüne koyan ve gereğini yapma iradesine sahip Vatan Partisi vardır. Bir tarafta ABD’nin oyuncağı başkanlar vardır, bir tarafta ise Türk milletinin kahramanı, 50 yıldır Türkiye’nin bağımsızlığı, birliği ve emek mücadelesi için siperde olan, ABD’nin tehditlerini yerle bir eden Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek vardır. Hepsine meydan okuyoruz. Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz, ABD’ye teslim etmeyeceğiz, kanlı banyo senaryolarınıza geçit vermeyeceğiz, kaos planlarıyla savaşa savaşa hükümet olacağız, Meclise gireceğiz ve üretim devrimini başaracağız” diyerek sözlerini tamamladı. (Emre Çevikoğlu)


 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum