‘İhtiyaç olduğu için işe aldık’;

‘İhtiyaç olduğu için işe aldık’

Azdavay ilçesinde 4 dönemdir belediye başkanlığı görevini sürdüren Osman Nuri Civelek’in oğlu, belediyede spor eğitmeni olarak işe başladı. Konu ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Civelek; “Bu yatırımları halkımızla, sevgili gençlerimizle, sevgili çocuklarımızla 4 mevsim buluşturacak yetenekli, çalışkan ve hepsinden de önemlisi ahlaklı bir spor öğretmeni tespit ettiğimde, bu adamın kimin oğlu, hangi siyasi görüşten olduğuna asla bakmam” dedi....

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in oğlu Türker Civelek, spor eğitmeni olarak belediyede işe alındı. Konu ile ilgili CHP’liler, Azdavay Belediyesi önünde açıklamalarda bulunarak duruma tepki gösterdi.

“BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ”

Yapılan eleştirilerin ardından Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Civelek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ihtiyaç olduğu için oğlunun işe alındığını belirterek, “Biz, büyük projelere imza atmış, yıllık 100 binleri ilçesinde ağırlayabilen, bölgesinde birim çalışanlarıyla turizm destinasyonları meydana getirebilen liyakat sahibi, yetenekli ve çalışkan Azdavay Belediyesi ailesiyiz. Bu kadroda hiç kimse benim öz yeğenim değil, ancak ben 7 göbek Kastamonu, Azdavaylıyım. Hacı Osman dedemin, Molla Mustafa dedemin, Çakır Muhtar dedemin ve Cumhuriyet tarihinin ilk kuru temizleme fabrikasını Ankara’ya kuran Recep dedemin torunuyum. Asaletim ve mayam Kastamonu’nun altında yatan yüzlerce Allah dostlarından ve Şerife Bacılardan gelir. Küçük bir ilçede Allah size 4 dönem üst üste bu şerefli görevi nasip ederse, belediye çalışanlarının tamamını işe almak size nasip olur, aynı zamanda sizin maziniz, Kastamonu Azdavay ise bu kadrolara alınan herkes sizin bir kaç nesil ötesinden yeğenleriniz olur. Allah’ıma şükürler olsun, bugüne kadar belediyemize yaklaşık 50 kişiyi işe almışız. Bu kadroların en önemli özelliği liyakat sahibi olmalarıdır. Bu sebeple çok küçük kaynaklarla tarihe not düşecek projelere imza atıyoruz. 2022 yılında ilçemize yaklaşık 40 milyonluk spor yatırımı yapıldı. Bu yatırımları halkımızla, sevgili gençlerimizle, sevgili çocuklarımızla 4 mevsim buluşturacak yetenekli, çalışkan ve hepsinden de önemlisi ahlaklı bir spor öğretmeni tespit ettiğimde, bu adamın kimin oğlu, hangi siyasi görüşten olduğuna asla bakmam. Spor Öğretmeni Türker Civelek, oğlum olduğu için değil, ihtiyaç duyduğumuzdan, 8 yıldır BESYO bölümleri, polis okulları, bekçilik ve POMEM sınavlarına yüzlerce Azdavaylı ve Kastamonulu gençlerimizi hazırlayıp yerleşmelerine büyük katkı sağlayan bir spor eğitimcisi olarak, liyakatinden dolayı Azdavay belediyemizde çalışmaya başlamıştır. Mazisinde Kastamonu olmayanların, kabul edilemez üsluptaki eleştirileri bizleri daha da başarılı yapacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu karede var olan Azdavay Belediyesi çalışanlarının tamamı benim yeğenlerimdir, benim evlatlarımdır, benim kardeşlerimdir. Biz, Azdavay Belediyesi çalışanları olarak liyakat sahibi, başarılı ve çalışkan kocaman bir aileyiz" dedi. (iha)


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum