164 öğretmene eğitim verildi;

164 öğretmene eğitim verildi

TR82 Bölgesi’nde genç girişimciliğinin ve mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından uygulanan teknik destek programı kapsamında uygulaması tamamlanan projelerle 164 mesleki okul öğretmenine eğitim verildi....


KUZKA tarafından 27 Mayıs 2022 tarihinde ilan edilen Mesleki Eğitimde Kapasite Geliştirme Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan 7 projeden, Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm, Markalaşan Çankırı, Mesleki Eğitimde Patent ve Faydalı Model Hareketi ile Proje Döngüsü Yönetimi, Proje Yazma Eğitimi ve Danışmanlığı projelerinin uygulamaları sona erdi.

Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programının, genç girişimciliğinin ve mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik Genç İstihdamı Teması kapsamında uygulanan program ile 7 proje desteklenme hakkı elde etmişti. 2022 Yılı Mesleki Eğitimde Kapasite Geliştirme Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan toplam 7 projeden 4’nün uygulaması tamamlanmış oldu. Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı projeler çerçevesinde Milli Eğitime bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenlere ve idarecilere Mobil Uygulama Geliştirme, Fikri Sınai Haklar ve Proje Döngüsü Yönetimi konularında eğitimler verildi.

TOPLAM 24 GÜNDE 164 KİŞİ EĞİTİMLERDEN FAYDALANDI

Program çerçevesinde mesleki eğitim öğretmenlerine Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi kapsamında, programlamanın temelleri, mobil programlama ortamının hazırlanması, flutter projesi oluşturma, ekranlar arası veri aktarımı ve ara yüz elemanları ile uygulamalar ve realmveri tabanı işlemleri hakkında eğitim verildi.

Çankırı’da iki, Sinop’ta ise bir olmak üzere toplamda üç gruba ayrı ayrı verilen Fikri Sınai Haklar eğitiminde, fikri ve sınai mülkiyet haklarına giriş, marka, patent, faydalı model ve tasarım,başvuru ve tescil süreçleri, tarifname takımı hazırlık - Türk Patent ve yurtdışı ofislerde süreçler ve EPATS uygulaması anlatıldı. Çankırı ve Gerze’de toplam iki grubun aldığı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’nde ise hibe fon kaynakları, AB mali kaynakları, proje döngüsü yönetimi, analiz ve planlama aşamaları, örnek rehber incelenmesi, örnek başvuru formu incelenmesi, taslak proje yazma, izleme ve değerlendirme süreçleri, proje yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar, başvurusu yapılan projelerin değerlendirilme aşamaları, proje uygulama süreci aşamaları, görünürlük kuralları ve yaygınlaştırma konularında eğitimler verildi. Bu kapsamda 24 gün süren eğitimlere toplamda 164 kişi katıldı. (Bülten)


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum