‘Gücümüzün birikimi olacak’;

‘Gücümüzün birikimi olacak’

KAS-DER tarafından düzenlenen ve iş dünyası temsilcilerinin olduğu programda konuşan Devlet eski Bakanı Murat Başesgioğlu, Kastamonu Dernekler Platformu (KDP) için; “Biz coğrafyamızın belli başlı sorunları, yaşadığımız zorlukları ve tabi ki temsilde ki adaletsizliğe karşı daha fazla hemşerimizin siyasette yer alabilmesi için bu güç birikimine ihtiyaç duyduk. Bu çalışma da gücümüzün birikimi olacak” diye konuştu....


Başesgioğlu konuşmasında; “Platform üye sayısının il bazında genişletilerek Türkiye geneline yayılmasına devam edilmesi, iller arası birlik, beraberlik, dayanışmaları ve iş birliğinin arttırılması, Kastamonu tanıtımına yönelik projeler hazırlanması ve kamuoyu ile paylaşılması konuları üzerine sağolsun özellikle Remzi Şen başkan, sürekli toplantılar yaparak bunu tabana yayılması için çabalıyor. Biz de sizlerle fikir alışverişi yaparak bu çalışmaları zirveye nasıl çıkarırız derdindeyiz” dedi.

“PROJELERİ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Murat Başesgioğlu; “Aramızda bu çalışmayı farklı yorumlayanlar olabilir. Bu kadar dernek var daha niye uğraşıyorsunuz diyerek. Ancak bu bugüne kadar yaşadığımız mağduriyeti gidermeye yönelik bir çalışma içerisindeyiz. Burada büyük bir merkez ve havuz olacak sizden gelen çalışma ve projeleri birleştireceğiz. Daha sonra bunlar şekillenecek Kastamonu kamuoyu ve dışında yaşayan herkes, bizim böyle bir politikamız ve kızıl elmamız var deyip bu işin takipçisi olacak, olmalı” diye konuştu.

ŞEN: “8 OCAK’TA İSTANBUL’DA BULUŞACAĞIZ”

KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen ise; “Biz aslında bu platformu Kastamonu projesine dönüştürmeye çalışıyoruz. Bu konuda birtakım çalışmalarımız var. Allah nasip ederse 8 Ocak 2023 Pazar günü İstanbul’da bütün il derneklerinin oluşturmuş olduğu bu yapıyla bir araya gelecek, yol haritamızı belirlemiş ve rotamızı açıklamış olacağız” dedi.

“GAYEMİZ KURUMSALLIK”

Şen konuşmasına şöyle devam etti; “Bu çalışma da sayın bakanımız dahil kimsenin siyasete hevesi diye bir şey yok. Bizim gayemiz kurumsallık çatısı altında bir plan ve program dahilinde, bir meclis oluşturmak, bu mecliste yerel yöneticilerimiz, siyasetçilerimiz, muhtarlarımız, oda başkanlarımız, iş insanlarımız, yani Kastamonu kanaat önderlerinin oluşturduğu bir meclis olacak. Bizim platform olarak amacımız birilerini milletvekili başkan yapmak değil. Bizim insanımızın bu gücü elde edip bu güçle birlikte hemşerimizle olan dayanışmamızı zirveye taşımak. Bu noktada da sayın bakanımız başta olmak katılan tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Programa; İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Başkanı Ender Yılmaz, Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) Başkanı Sanayici Adnan Aslan, İMES Başkanı Kemal Akar, Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal, Kuyumcukent Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karbeyaz, Çolakoğlu Metalurji Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Çolakoğlu, Şişli AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Yüksel, İş adamları Saim Kaya, Pelin Arslan, Bozkurt Ekeş, Mehmet Yılmaz, Kubilay Salihvatandaş, İbrahim Aslan, Altan Aygün, Necati Gürsu, Hidayet Yünsel, Rahmi Sezer, Veli Çelik, Halil Hasanoğlu, İlyas Yılmaz, Muhittin Tığlı, Mehmet Çamur, Yılmaz Cesur, Nükhet Aydın, Canan Yurdakul ve Ekrem Uygun katıldı. (İstamonu)


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum