Arama
Arama Sonuçları
Kastamonu İl Sağlık Müdürü belli oldu!
Kastamonu'da uzun bir süredir beklenen İl Sağlık Müdürü ataması nihayet gerçekleşti.
Profesör Kastamonu'yu uyarmış, ama kimse duymamış...
Denizbilimci Prof. Dr. Ahmet Cemil Saydam, Kastamonu sahilini 10 gün önce uyarmış ama kimse duymamış...
Kastamonu'da üretimin enerjisini güneş karşılıyor
Taşköprü ilçesindeki sarımsak işleme fabrikasının çatısına TKDK desteği ile güneş panelleri yerleştiren girişimci, ihtiyaç fazlası elektriği şebekeye vererek gelir de sağladı Girişimci Sinan Alp: "Sarımsak çıktıktan sonra günde yaklaşık 600-700 kilovatsaat kadar ihtiyacımız oluyor. Bunun tamamını enerji santrali karşılıyor ve 1000-1300 kilovatsaat kadar da fazlası oluyor"
Kastamonuspor, MKAL öğrencileriyle buluştu
GMG Kastamonuspor’da “Öğrencilerimizle Buluşuyoruz” etkinlikleri Mustafa Kaya Anadolu Lisesi ile devam etti. Öğrencilerin coşkusu büyük moral oldu.
Cumhuriyet'in Kastamonu'daki yaşayan çınarı: 'Fatma Ana...'
100’üncü yılını gururla kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimiz kurulduğunda 7 yaşında olan ve Atatürk'ü hiç görmese de annesinden dinleyen, sevgisini, saygısını tüm iliklerinde yaşayan 107 yaşındaki Kastamonulu Fatma Kaynak, Açıksöz Gazetesi'ne konuştu. Kastamonu'nun bağrında yetişen ve Cumhuriyet'in koca çınarı olan Fatma Ana, Cumhuriyet'in kurulduğu o yılları gözleri yaşla dolarak anlattı.
100 gemimiz İstanbul Boğazı'na iniyor
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhuriyet'in 100'üncü yılının 'Türkiye Yüzyılı'na yaraşacak şekilde coşkuyla kutlanması amacıyla yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenledi ve düzenlemeye devam edecek.
100’ncü yıla dolu dolu kutlama
Kastamonu Kent Müzesi ve Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi; Cumhuriyetin 100'ncü yılında düzenleyeceği anlamlı etkinliklerle Kastamonu'ya damga vuracak.
Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapılmalıdır?
Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapılmalıdır?
Kastamonu'yu bekleyen tehlike
Kastamonu’da havaların artarak soğuması beklenirken ekim ayında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında ilerliyor
Kastamonu'yu bekleyen tehlike
Kastamonu’da havaların artarak soğuması beklenirken ekim ayında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında ilerliyor
Kastamonu, Filistin için hem yürüdü hem haykırdı
Filistin'de yaşanan vahşet sebebiyle Kastamonu'da 'Özgür Filistin Yürüyüşü' düzenlendi. Yürüyüşe, AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Adeta insan seline dönen büyük kalabalık, ‘Filistin için özgürlük, kahrolsun terörist İsrail’ sloganları attı.
Asgari ücret zammında yeni gelişme!
Milyonlar gözünü asgari ücret zammına çevirdi. Art arda gelen zamlar ile yaşanan hayat pahalılığına karşı yurttaşlar ekonomik olarak az da olsa nefes almak istiyor. Peki asgari ücret pazarlığı hangi rakamlardan başlayacak? Bölgesel asgari ücret olacak mı? İşte ayrıntılar...
Kastamonuspor'un kupadaki rakibi belli oldu
GMG Kastamonuspor'un Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme turundaki rakibi belli oldu.
Kastamonu'nun o ilçesinde TOKİ Başvuruları başlıyor
Kastamonu Abana Merkez Mah. 109 konut Projesi kapsamında; Orta gelir nitelikli (2+1) 65 adet ve (3+1) 30 adet olmak üzere toplam 95 adet konut için 25 Eylül - 29 Eylül 2023 tarihleri arasında başvurular alınmak suretiyle Kura Yöntemi ile satışa sunulacak.
"İnsanlar afetlerden kaçmak için yer değiştirecek"
Bugün saat 10.00'da Kastamonu Park Dedeman Konferans Salonunda yapılan toplantıda Kastamonu için planlanan kentsel dönüşüm projesi detaylı bir şekilde konuşuldu.
Karadeniz için kırmızı alarm!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan "2023 Yılı Ağustos Ayı Alansal Yağış Raporu"na göre, ağustos ayı yağışları normal yıllara göre yüzde 57, geçen yıla göre yüzde 60 azaldı.
Çatal’dan Erbilgin’e: ‘Kirli siyasetini git memleketinde yap’
"Benim Kastamonumda kirli siyaset yapma. Kastamonulu hemşehrilerimi birbirlerine düşürme."
Romon Grup, 2. fabrikasının ruhsatı aldı
Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) ikinci fabrikasını yapan Romon Grup, nihayet yeni fabrikasının çalışma ruhsatını aldı.
Kastamonu'da alınacak personeller açıklandı! İşte liste
Kastamonu'da alınacak personeller açıklandı! İşte liste
İş İnsanı Meftun Kutlu, Kastamonu Belediye Başkanlığına aday!
2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları belli olmaya başladı. Kastamonu'da da yerel seçim heyecanı yaşanırken İş İnsanı Meftun Kutlu, Kastamonu Bağımsız Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP'li vekiller Togg fabrikasını gezdi, övgüler yağdırdı
Türkiye yollarında boy göstermeye başlayan Togg T10X, hem sürüş performansı hem de teknolojik özellikleriyle muhalefet vekillerinden de tam not aldı.
Taşköprü’de keşfedilmemiş bir cennet köşesi
Taşköprü ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki orman içerisinde bulunan ve adeta havuzu andıran gölet ile şelale keşfedilmeyi bekliyor.
Kastamonu'nun en büyük yangınının yaşandığı alan, yeniden doğuyor...
Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, Taşköprü ilçesinde bundan 3 sene önce çıkan yangında bin 350 hektar alanda zarara neden olan yangın sahasında incelemelerde bulundu. Sönmezoğlu açıklamasında; "Çizgi ekimi yapılarak elde edilen gençliklerin, sıcak hava dalgasına rağmen büyük çoğunluğunun yaşama tutunarak gelişimini sürdürdüğünü memnuniyetle gördük" dedi.