Arama
Arama Sonuçları
TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilan
TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilan
Türkiye genelinde 'Su Verimliliği' Seferberliği başlıyor
İklim değişikliğine bağlı su stresi yaşayan Türkiye'de ev, iş yeri ve sanayide su kayıplarının önlenmesi, yasal altyapının oluşturulması, tarımda modern sulama yöntemlerinin kullanılması, halkın bilincinin artırılması hedefleriyle Su Verimliliği Seferberliği başlatılıyor.
‘Kur’an'a hakaret, insanlık suçudur’
Kastamonu’daki sivil toplum kuruluşları, Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiya gibi ülkelerde Kur’an-ı Kerim yakılması, yırtılması gibi saldırılara karşı ortak bir kınama açıklaması yaptı.
TTK Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Müfettiş Yardımcısı alım ilanı
TTK Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Müfettiş Yardımcısı alım ilanı
‘PKK’nın Türkiye’deki defterini düreceğiz’
>>>Bakan Soylu: “Allah nasip edecek, 29 Ekim 2023 tarihinde, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, Türkiye yüzyılına adım atarken bu ülkenin dağlarında tek bir terörist kalmayacak” ifadelerine yer veren Soylu, “PKK’nın Türkiye’deki defterini düreceğiz. Sonra da Allah nasip edecek, Kandil’de, Suriye’de de nefes alamayacak” dedi.
‘Çiftçimiz, zor şartlara rağmen üretimi sürdürdü’
Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Hava koşullarının da geçen yıla göre iyi gitmesiyle bitkisel üretimde önemli bir artış yaşandı. Çiftçilerimiz, zor şartlara rağmen üretimini sürdürdü” dedi.
2022’de 37 milyon lira ceza uygulandı
Tarım ve Orman Bakanlığı, su ürünlerinde kaçak avcılığa yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, 2022 yılında toplam 199 bin 702 denetim gerçekleştirerek 37 milyon TL ceza uyguladı.
Seçimler 100 gün sonra!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz. Mecliste gereken çoğunluğun sağlanamaması halinde Cumhurbaşkanı olarak biz seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılabilmesini temin edecek bir takvimle kararımızı alıp inşallah süreci başlatacağız” dedi.
‘Ticaretimizi Ahilik şuuruyla düzenliyoruz’
>>>Şube Başkanı Sevgilioğlu; “Yurt içinde 84, yurt dışında 81 nokta ile dünyada 165 noktada temsilciliği olan büyük bir aileyiz. MÜSİAD üyeleri, samimiyetle ve dürüstçe çalışırlar, ideallerinden asla vazgeçmezler. Bizler, Ahilik şuuru ve kültürüyle yoğrularak hayatlarımızı, ticaretimizi düzenleyen iş insanlarıyız. Kastamonu MÜSİAD olarak 5 bin hemşehrimize istihdam sağlayan kıymetli üyelerimizin tensipleri ile 2021 yılında yönetim kurulu üyelerimizle beraber göreve geldik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren üyelerimize ve kadim şehrimize hizmet etmenin çabası içerisinde olduk” dedi.
‘Milletin kararını millet değiştirir’
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleriyle Daday Belediyesi tarafından hizmete açılan kapalı pazaryerinin açılışı için Kastamonu’ya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk olarak Araç ilçesini ziyaret etti. Araç’ta vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelen İmamoğlu, ardından Kastamonu merkeze geçti. Nasrullah Meydanında ve Belediye Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşları gezen Ekrem İmamoğlu, daha sonra Daday’da İBB desteğiyle belediye tarafından yapılan kapalı pazaryerinin açılışına katıldı.
Ebeveynlere yarıyıl için 'dijital diyet' uyarısı
Uzmanlar, yarıyıl tatilinde çocukların dijital cihazlardan uzak bir şekilde farklı aktivitelerle vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Velilere de uyarıda bulunan uzmanlar, ebeveynlerin çocuklarına yarıyıl tatilinde ödül ya da ceza olarak oyun oynatılması ya da oyun oynama sürelerinin arttırılmasının uygun olmayacağını söyledi.
2023 hedefi 50 bin öğrenciye ulaşmak
Kastamonu Valiliği himayesinde, İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda, Kronospan Orman Ürünleri A.Ş. sponsorluğunda ve kurumların işbirliği ile yapılacak olan "Hayata Renk Verelim 2023" ile “Bilinçli Gençler Sağlıklı Toplum 2023 Yerel Sosyal Sorumluluk Projesi” tanıtımı yapıldı.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 33 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 33 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak
Şiddetle mücadele kapıdan başlayacak
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını önlemek amacıyla hastane girişlerinde XRay uygulaması hayata geçiriyor.
Girmeye korktukları havuzda doyasıya eğlendiler
Kastamonu'da üniversite öğrencilerinin hayata geçirdiği proje ile yüzme eğitimi alan otizmli bireyler, girmeye korktukları havuzda doyasıya eğlendi.
Yapıcıoğlu, Ziraat Odası’na aday…
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu (TMK) Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, 4 Şubat’ta yapılacak genel kurulda Kastamonu Ziraat Odası başkanlığına aday olduğunu duyurdu.
TRADEF2023 muhteşem olacak
İstamonu Fuarcılık tarafından 31 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Ülkeleri Karma Ticaret Fuarı TRADEF2023’ün tanıtım toplantısı, 14 ülkenin büyükelçisi ve maslahatgüzarlarının katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar da programda 15 dakikalık Pınarbaşı üzerine söyleşi ve anlatım gerçekleştirdi. İstamonu Fuarcılık Yönetim Başkanı ve TRADEF Koordinatörü Hüseyin Karadeniz’in ev sahipliğindeki programa katılan büyükelçiler ve maslahatgüzarlar, geçtiğimiz Eylül ayında Kastamonu ilki düzenlenen ve 2023 Eylül’ünde de İstanbul’da ikincisinin hazırlıklarının başladığı TRADEF ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Yüksek hava sıcaklığı arıcılığı ve bal üretimini olumsuz etkiliyor
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi arıcılığı ve bal üretimini olumsuz etkiliyor. Yüksek hava sıcaklıklarından dolayı arıların kış uykusu olarak da bilinen kış salkımına geçememesi sonucu kolonilerde ölümler meydana gelirken bal rekoltesinde de düşüş yaşanması bekleniyor.
‘Yalancı bahar’ aldatmasın!
Türkiye'de kuraklık tehlikesi devam ediyor. Birçok bölgede yağış yetersiz, üstelik havalar da soğumuyor. Gelecek hafta sıcaklığın daha da artması, bazı bölgelerde 20 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Ocak ayı geldi havanın soğuması hatta kar yağışı bekleniyordu ama Türkiye uzun süredir tam tersi bir durumla karşı karşıya.
‘Tek vaatleri kriz ve kaos’
AK Parti Merkez İlçe Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı, haftasonu Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Kuraklık tehlikesi!
Geçen yıl Ocak ayında kar kalınlığının 3 metreye kadar ulaştığı Kastamonu’da, bu yıl etkili olmayan kar yağışı tedirginliğe sebep oluyor. Yaşanan durumun meteorolojik kuraklıktan kaynaklandığını söyleyen Doç. Dr. Miraç Aydın, "Şu anda meteorolojik bir kuraklık yaşıyoruz. Yani yağış azlığından kaynaklı su kuraklığı yaşıyoruz. Su kıtlığının ilerlemesi tarımsal kuraklığa yol açabilir" dedi.
Kastamonu İYİ Parti’de ‘Ataşalar’ dönemi
İYİ Parti 3. Olağan Kastamonu İl Kongresi düzenlendi. Rüya Düğün Salonu’nda yapılan kongre sonucunda Faruk Ataşalar, il başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İYİ Parti eski İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Ahmet Katar’ın açılış konuşması ile başlayan kongrede; Divan Başkanlığını İYİ Parti Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yardımcılığını Merkez İlçe Başkanı Salih Samancı, katip üyelikleri ise Mustafa Çetinkaya, Beyhan Kellecioğlu ve Mustafa Sarımeşe yaptı.
TZOB’tan ‘kuraklık’ uyarısı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOP) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bazı bölgelerde kuraklık riskinin sürdüğünü belirterek, tedbir alınması gerektiğini söyledi.
Köy çocuklarının yüzünü güldürdüler
Kastamonu'da üniversite öğrencileri, hazırladıkları geri dönüşüm projesi sayesinde elde ettikleri gelirle köy okulunda eğitim gören öğrencilerin yüzünü güldürdü.
Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına 79 Sürekli İşçi Alınacak
Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına 79 Sürekli İşçi Alınacak
Ziver Kaplan, ilk kişisel sergisini Sanko’da açacak
Kastamonu Kültür ve Turizm eski İl Müdürü Ziver Kaplan, akrilik tekniklerle hazırladığı eserlerinden oluşan “Dinginlik” konulu ilk kişisel resim sergisini SANKO Sanat Galerisi’nde açacak.
Ünlü: Önümüzde çok hareketli bir süreç var
AK Parti il yönetimi, 10 Ocak Gazeteciler Günü kapsamında basın mensuplarıyla Şerife Bacı Doğa Kültür Köyü'nde bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, burada yaptığı konuşmada gazetecilerin, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutlayarak; "Diğer illeri zaman zaman gözlemliyoruz. İlimizde daha iyi, daha güzel, daha nitelikli ve daha kaliteli bir gazetecilik anlayışı olduğunu görüyoruz. Tarafgirlik gütmeden, doğruyu ve net haberi verdiğiniz için teşekkür ediyoruz " ifadelerine yer verdi.
Cezaevleri için kitap bağışı kampanyası başlatıldı
Kastamonu’da cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklular için 'kitap İyileştirir' sloganıyla kitap bağışı kampanyası başlatıldı.
‘İhtiyaç olduğu için işe aldık’
Azdavay ilçesinde 4 dönemdir belediye başkanlığı görevini sürdüren Osman Nuri Civelek’in oğlu, belediyede spor eğitmeni olarak işe başladı. Konu ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Civelek; “Bu yatırımları halkımızla, sevgili gençlerimizle, sevgili çocuklarımızla 4 mevsim buluşturacak yetenekli, çalışkan ve hepsinden de önemlisi ahlaklı bir spor öğretmeni tespit ettiğimde, bu adamın kimin oğlu, hangi siyasi görüşten olduğuna asla bakmam” dedi.
‘Tosya, Türkiye için de önemli bir ticaret merkezi’
Tosya’nın elinde bulunan imkân ve avantajlardan yararlanamadığına dikkat çeken Münevver Mehpare Abacı; “Çok konuşunca insanlar bir şeyleri yapmaktan vazgeçiyor. Bizim oralar için elzem olan, bazen 'yaptım oldu' demek gerekiyor. Akıllı adım atıncaya kadar deli yol almış sözü boşuna söylenmemiş” diye konuştu.