Azdavay Belediye Başkanı'ndan cevap geldi!;

Azdavay Belediye Başkanı'ndan cevap geldi!

31 Mart’ta 4 dönemdir görev yapan AK Partili Osman Nuri Civelek’i yenerek Azdavay Belediye Başkanı seçilen MHP’li Cevat Taşkan, aralarında eski Başkan Civelek’in oğlu Türker Civelek’in de olduğu 4 kişiyi işten çıkardı. Görevden almalara tepki gösteren eski Başkan Osman Nuri Civelek, sosyal medyadan yaptığı açıklamalara Azdavay Belediye Başkanı Cevat Taşkan'dan cevap geldi....

"BAZI ÇALIŞANLARIMIZIN GÖREVLERİNE İŞ KANUNU ÇERÇEVESİNDE HAKLI OLARAK SON VERİLMİŞTİR"

Azdavay  Belediye Başkanı Cevat Taşkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Geçtiğimiz günlerde yerel basınımızda Azdavay Belediyesi’nde işçi kıyımı yapıldığı, aralarında eski Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in oğlunun da bulunduğu dört işçinin nedensiz yere işten çıkarıldığı yönünde haber yapılmıştır. İçeriğinden de anlaşılacağı gibi bu haberin kaynağı eski Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’tir.Bilindiği üzere 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçimler sonucunda Azdavay Halkının yüksek teveccühleri ile belediye başkanı ve belediye meclisi değişmiştir. Görevi devralan Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi tarafından öncelikle bir durum analizi yapılmış, belediyemizin mali durumunun, insan gücünün, makine parkının ve diğer varlıklarının envanteri çıkarılmıştır. Temel gayesi belediye kaynaklarını akılcı kullanarak ve israfı önleyerek Azdavay Halkına kaliteli hizmet verebilmek olan yönetim anlayışımız doğrultusunda, daha verimli olabilecekleri ve fayda yaratabilecekleri alanlarda değerlendirebilmek amacıyla birçok çalışanımıza yeni görevler tevdi edilmiş, bazı çalışanlarımızın da görev yerleri değiştirilmiştir. Ancak yapılan bu düzenlemelere uygun şekilde kendilerine verilen görevleri ısrarla yerine getirmeyen bazı çalışanlarımız ve Belediye Başkanımızın şahsına ve Belediyemizin tüzel kişiliğine fiilen ya da sosyal medya yoluyla hakaret eden bazı çalışanlarımızın görevlerine İş Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca haklı olarak son verilmiştir. Son olarak da üç aydır sağlık raporu alarak işe gelmeyen, Belediyemizde babasının tercihiyle işe başladığı günden beri de işe alınış amacına uygun hiçbir katkı sağlamadığı bilinen Türker Civelek’in iş akdine son verilmiştir."

"ALINAN KARARLAR, YAPILAN İŞLEMLER VE UYGULAMALARLA İLGİLİ İNCELEMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

"Yerel basın organlarında yer alan haberin zamanlaması da, eski Belediye Başkanımız Osman Nuri Civelek’in bu talihsiz açıklamayı, belediyenin üç aylık dönemdeki çalışmalarını eleştirmek ya da iş akitleri farklı zamanlarda çeşitli nedenlerle feshedilen üç kişinin haklarını savunmak için değil, oğlunun işten çıkarılmasından duyduğu öfke nedeniyle yaptığını açıkça göstermektedir. Belediye çalışanlarımız ve Azdavay halkının da haklı gerekçelerini gayet iyi bildikleri bu idari işlemleri 'işçi kıyımı' şeklinde kamuoyunun gündemine taşıyarak manipüle etmenin, gerçek dışı iddialarla kamuoyunu yanıltmanın, Belediyemizin ve ilçemizin kamuoyundaki imajını zedelemekten başka bir işe yaramayacağını, açıklamayı yapanlara bir fayda sağlamayacağını üzülerek belirtmek zorundayız. Ayrıca geçmiş dönemlerde alınan kararlar, yapılan işlemler ve uygulamalarla ilgili incelemelerimizin sürdüğünü, bu incelemelerin sonuçlarını en kısa sürede Azdavay Halkı ile paylaşacağımızı, tespit edilen ve edilecek usulsüzlükleri de gerekli mercilere taşıyacağımızı da kamuoyu ile paylaşıyoruz."

 

Kaynak: haber merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum