Kastamonu’da resmi internet sitelerinden güç birliği;

Kastamonu’da resmi internet sitelerinden güç birliği

Kastamonu’da yayın yapan gazetelerimizin yanı sıra Basın İlan Kurumu tarafından resmi hüviyet kazanan internet haber sitelerinin sahipleri olarak bir araya gelip Kastamonu menfaatleri için “KASTAMONU RESMİ İNTERNET SİTELERİ GRUBU” adıyla bir birliktelik oluşturduk....

Bilindiği gibi Kastamonu, Türk tarihinin Selçuklu ve Osmanlı döneminde yine Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sırasında Milli Mücadele döneminin öncesinde ve sonrasında canıyla, malıyla ve kahramanlığıyla hep ön planda olmuştur.

Nitekim, Osmanlı’nın son dönemlerinde 1872 yılında Kastamonu Gazetesi ile başlayıp günümüze kadar gelen 152 yıllık Kastamonu basın tarihinde misyonumuzun şan ve şerefle dolu olmasının haklı onur ve gururunu yaşıyoruz.

SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK

Ülke olarak ateş çemberi ile dolu stratejik bir coğrafyada son yıllarda ekonomik sıkıntılar içerisinde yaşıyoruz ama Türk Milleti’nin dün olduğu gibi bugün de yarın da tüm bu zorlukların üstesinden geleceğine inanıyoruz.

Bunun için devlet erkanından, yasama, yürütme ve yargı ile birlikte dördüncü güç olarak kabul edilen basın ve medyaya çok büyük sorumluluk düştüğü inancındayız.

Her zaman barış, huzur ve kalkınma düşüncesinde olan Kastamonulu biz gazeteciler her birimiz mesleğe ilk başladığımızdan itibaren ülke sevgisi ve Kastamonu sevdamızdan asla taviz vermedik. Bu uğurda tarafsızlık ilkemiz doğrultusunda gece gündüz mesai gözetmeksizin iyinin ve doğrunun yanında, yanlış ve hatanın da karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

YENİ BİR OLUŞUM

Bu doğrultuda Kastamonu’da 152 yıldır gazete sayfalarıyla buluşan hemşerilerimize 1 Nisan 2023 tarihinden bu yana İnternet Yasası ile resmileştirilen İnternet Haber Siteleri ile de günlük haber servislerini her dakika ile 24 saat internet sitelerimizden ulaştırıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı Basın İlan Kurumu tarafından Türkiye genelinde 81 vilayetten 79’unda resmi olarak tanınan toplam 394 haber sitesinden 5 tanesi Kastamonu’da bulunuyor.

Bunlar;

www.aciksoz.com

www.kastamonuistiklal.com

www.kastamonugundemgazetesi.com

www.haber37.com – (veya) www.tosyahaber37.com

www.taskoprupostasi.com

Bu doğrultuda, Kastamonu’da yayın yapan gazetelerimizin yanı sıra Basın İlan Kurumu tarafından resmi hüviyet kazanan internet haber sitelerinin sahipleri olarak bir araya gelip Kastamonu menfaatleri için “KASTAMONU RESMİ İNTERNET SİTELERİ GRUBU” adıyla bir birliktelik oluşturduk.

Amacımız, gazete sayfaları ile il geneline duyurulan Kastamonu’nun sesini artık tüm Türkiye’ye ve dünyaya doğru ve tarafsızlık ilkeleri doğrultusunda anında duyurmak için oluşturulan grup altında mücadelemizi sürdüreceğimizi tüm Kastamonu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Kaynak: Açıksöz Haber Merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum