Kastamonu Üniversitesi, hızla büyüyor;

Kastamonu Üniversitesi, hızla büyüyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, 2024-2025 akademik yılında açılacak olan ikisi doktora, ikisi lisans ve biri ön lisans programı olmak üzere beş yeni bölüm için Kastamonu Üniversitesine onay verdi.  ...

Kastamonu Üniversitesi, yeni bölüm ve programlarla büyümesini sürdürüyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından verilen onay ile birlikte Kastamonu Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Fakültesi’nde Klinik Bilimler Bölümü ile Temel Bilimler Bölümü, Kastamonu Meslek Yüksekokulu’nda bilişim güvenliği teknolojisi programı, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde inşaat mühendisliği doktora programı ile Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde gastronomi ve mutfak sanatları doktora programı açıldı.

Açılan bölümler hakkında değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, eğitim-öğretim faaliyetlerinin dengeli, planlı ve istikrarlı bir şekilde gelişmesine vurgu yaparak, bu çalışmaların Kastamonu Üniversitesi'nin daha ileri seviyelere taşınması için kritik bir rol oynadığını belirtti.

Rektör Topal ayrıca, eğitim-öğretim faaliyetlerinin sadece niceliksel olarak değil, aynı zamanda nitelik olarak da gelişmesinin önemine değinerek, öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almasının hedeflendiğini ve çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: Açıksöz Haber Merkezi

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum