Kastamonu’da tartışma yaratan cümleyi Bakan da kurdu!;

Kastamonu’da tartışma yaratan cümleyi Bakan da kurdu!

AK Parti Kastamonu Aday Tanıtım Toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın katılımıyla Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda gerçekleşti....

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, bugün saat 18:00’de Hüsnü Tandoğan Spor Salonunda AK Parti’nin İl ve İlçe belediye başkan adaylarının tanıtılacağı toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Yumaklı: “İlçelerimizin tamamı AK Parti belediyeciliğine sahip olacak” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay'ın üstü kapalı bir şekilde ima ettiği Kastamonu'da 20 ilçeyi AK Parti'nin kazanacağı sözlerine ilişkin MHP İl Başkanı Emre Şahin'den eleştirel bir açıklama geimişti. Geçtiğimiz günlerde de, MHP Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen teşkilat toplantısında konuşan Başkan Vidinlioğlu, AK Parti Milletvekili Serap Ekmekci'nin Merkez İlçe Toplantısında dile getirdiği '20 belediyeyi de alacağız' sözlerine karşılık vermişti.

Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz. Her ne kadar İttifak dahilinde olsak da bizim siyasi geçmişimiz, fersah fersah öndedir. Çünkü bizim sırtımızda binlerce yıllık Türk tarihinin sorumluluğu ve  gözümüz ufukta yükselen Türkiye'yi,  Türkiye Yüzyılını hayal ediyoruz. Evet, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Genel Başkanımızın bize gösterdiği hukuk çerçevesinde Türkiye Yüzyılı için birlikte çalışıyoruz. Cumhur İttifakı'nın kurumsal kimliğine diyecek hiçbir şeyimiz yok. Ama herkes sahada top gezdirmesin. Ne söyleyecekse açık söylesin. Yerel seçimde yarışıyoruz diye ir taraftan AK Parti'ye aday belirleme öbür tarafta olur da ittifak olursa diye MHP Genel Merkezi'nde Cumhur İttifakı ortak adayı planlayanlar sizler duyun. Bizim geleneklerimizde bu yok. Biz girdiğimiz her maçı almaya gireriz. Dilin kemiği yok. Dün de biz bütün belediyeleri alacağız 20 tane belediyeyi alacağız diyorlardı, bugün de aynı şeyi dile getiriyorlar: İnsan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar. Biz 20 tane belediyeyi almayacağız. Biz 30 tane belediye alacağız. Otuz otuz! E kardeşim nasıl alacaksın 30 tane belediyeyi? zaten 20 tane belediye var. Bazı yerlerde çifte katlayacağız da öyle alacağız onun için 30 tane biz alacağız." demişti.

"DÜN DE BUNU SÖYLEDİK BUGÜN DE SÖZÜMÜZDEYİZ.."

AK Parti Milletvekili Serap Ekmekci, açıklamada bulundu. Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu'nun Teşkilat Toplantısı'nda ifadeleri sonrasında açıklama yapan Milletvekili Ekmekci şunları kaydetti;  "Önceliğimiz daima "Cumhur İttifakı"... Seçimlerde kendi aramızdaki yarış kaybedeni olmayan tatlı bir rekabettir. İlimizdeki 20 belediyeyi ittifakımız kazanacaktır. Kazanan Kastamonu ve ülkemiz olacak. Dün de bunu söyledik bugün de sözümüzdeyiz.. Böyle biline."

“İLÇELERİMİZİN TAMAMI AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE SAHİP OLACAK”

Bakan Yumaklı ise bugün katıldığı Kastamonu Aday Tanıtım Toplantısı’nda şunları kaydetti:

“Bizler şehir şehir dolaşıyoruz, AK Parti'nin farkını anlatıyoruz, vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz, hakikaten bütün sözün özü şuna geliyor; bir Ak Parti belediyeciliği var bir de diğerleri var. İnşallah başta Kastamonu olmak üzere ilçelerimizin tamamı AK Parti'nin gerçek belediyeciliğine 31 Mart akşamı sahip olmuş olacak ve biz bunu Allah nasip ederse buradan birlikte kutlamış olacağız. Milli iradeyi zuhur ettiremeyen hiç kimsenin Türkiye'yi inşa edemeyeceğini inanan bir partiyiz. Demokrasiyi güçlendirmeye, ekonomik ve sosyal kalkınmaya, tam bağımsız ideallerimizi gerçekleştirmeye, milli iradeye ilişkin tahayyülü olmayanların yetişmesi imkansızdır. Geçtiğimiz 22 yıllık kesintisiz AK Parti iktidarını Türkiye yüz yılı ile taçlandıracağız inşallah. 2023'teki 28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi inşallah bizler de Kastamonu'dan Türkiye'ye güçlü bir seda ile durmak yok yola devam diyeceğiz inşallah.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum