GSB Kastamonu’da personel alıyor!;

GSB Kastamonu’da personel alıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Kastamonu’da sözleşmeli gençlik çalışanı alımı yapılacak. GSB memur alımı kontenjanları ve tüm detaylar haberimizde....

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2023 yılı sözleşmeli gençlik çalışanı alımı duyurusu bugün yayımlandı. Bakanlık taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2022 yılı KPSS B grubu P3 puan sırası esas alınarak boş kontenjan sayısının üç (3) katına kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, Sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı açıklandı. İşte detaylar ve süreç.

Gençlik Çalışanı alımı şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç), 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 50 (elli) puan almış olmak, Gençlik Çalışanı pozisyonu 6. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği belgesine sahip olmak gerekmektedir.

KONTENJAN

GSB, Kastamonu’da 15 personel alıyor. Alımlar KPSS puanı üzerinden olacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı başvuruları yarın başlıyor. Adaylar 8 Ocak 2024 tarihine kadar başvuru yapabilecektir. Başvurular online olarak e-Devlet kariyer kapısı internet adresinden olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı kılavuzu.

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum