Kastamonulu İl Müdürü, bir diğer il müdürüyle yer değiştirdi;

Kastamonulu İl Müdürü, bir diğer il müdürüyle yer değiştirdi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü hemşehrimiz Murat Yılmaz, bir diğer il müdürü ile yer değiştirdi....

Karaman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü hemşehrimiz Murat Yılmaz, Aksaray İl Müdürlüğü'ne atandı. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın tasarrufuyla Karaman ve Aksaray İl Müdürleri yer değiştirdi. 

Zonguldak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdür Yardımcısı görevi yürütürken Karaman'a il müdürü olarak atanan Murat Yılmaz, Aksaray'a il müdürü oldu.

Murat Yılmaz kimdir? 

1985 yılında Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İkinci lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı ve halen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

Yılmaz mesleği ile ilgili olarak özel sektörde kısa bir dönem çalıştıktan sonra 2012 yılında Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde Çevre Mühendisi olarak göreve başladı. İl Müdürlüğü bünyesinde Çevre Yönetimi ve Denetimi, ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdür vekili görevlerinin yanısıra 2018 yılından itibaren İl Müdür Yardımcısı vekili olarak görev yaptı. 

Üniversite öğrenim süreciyle birlikte gönüllü olarak kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşlarında görev alan Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu il temsilciliği görevlerinde ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Yılmaz evli ve bir çocuk babasıdır. 

Bakanlığın 09.08.2022 tarih ve 4302149 sayılı yazısı ile Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne atanmıştı.
Murat Yılmaz, son olarak Aksaray İl Müdürü olarak atandı. (Pusula)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum