6 ülke ve 80 vilayete taşbaskı kalıbı satıldı;

6 ülke ve 80 vilayete taşbaskı kalıbı satıldı

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatıyla kurulan Türkiye’nin ilk kadın marangozhanesi 6 ülke ve 80 vilayete taşbaskı kalıbı satışını gerçekleştirdi....

Sadece Kasım ayı içerisinde yaklaşık 500 ahşap taşbaskı kalıbı satışı yapan Kastamonu Belediyesi Kadın Marangozhanesi, Avusturalya, İngiltere, Japonya, Irak, Pakistan ve Azerbeycan’a kalıp ihracatında bulundu. Polonya ve Pakistan’dan alınan yeni siparişlerin ise yapım hazırlıklarına başlandı.

Ülke içerisinde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Van ve Trabzon başta olmak üzere toplam 80 vilayetten gelen kalıp siparişlerini yetiştirmeye çalışan Kastamonu Belediyesi Kadın Marangozhanesi taş baskı sanatının Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına taşınmasına da katkı sağlıyor.

VİDİNLOĞLU: “KADINLARIMIZA VERDİĞİMİZ DESTEKLE HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ”

Kadın Marangozhanesi’nin önümüzdeki süreçte daha da büyüyeceğine olan inancını dile getiren Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Türkiye’deki ilk Kadın Marangozhanesi’ni kurduk. Burada öncelikli olarak ahşap taşbaskı kalıbı üretilmeye başlandı. Ayrıca taş baskı sanatının ülkemiz ve dünya da tanıtımı içinde önemli çalışmalar yapıldı. Bugün altı ülke ve 80 vilayeten taş baskı kalıbı siparişi alan ve bunun satışını yapan bir Kadın Marangozhanemiz var. Üreten belediyecilik anlayışıyla çıktığımız yolda kadınlarımıza verdiğimiz destekle hedeflerimize yürüyoruz. Mutluyum burada emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Amacın hasıl olduğunu görüyorum. Kadın Marangozhanemiz önümüzdeki süreçte başarı hikayesini yazmaya devam edecek. Bizlerde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Bülten)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum