Budamış, dolmuş seferinde artış bekliyor;

Budamış, dolmuş seferinde artış bekliyor

Budamış Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, mahallede yaşanan şehiriçi toplu ulaşım sıkıntısını dile getirdi. Muhtar Karabacakoğlu açıklamasında; “Budamış Mahallemiz 2 bin 800’e yakın nüfusa sahip. Olukbaşı dediğimiz tarafta sadece Süt-Değirmen halk otobüsü 25 dakikada bir geliyor. Buradaki hatların 2-3 sefer daha fazla olmasını istiyoruz” diyerek talebini dile getirdi....

Budamış Mahallesi’nde Şehri Şahane Konutları’nın karşısına durak yerinin yapılması konusunda 5-6 senedir uğraş verdiğini dile getiren Karabacakoğlu; “Bu konuda da muvaffak olduk. Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Ali Başak, bunun yanında belediyemiz yardımcı oldular ve buradaki izinler ve talepler bizim de uğraşlarımız ile alındı, durağımız konuldu. Şu anda öğrencilerimiz, vatandaşlar yağışta bile rahatlıkla otobüse binebiliyor. Topluca beklemeler olduğu için kaza gibi unsurların yaşanmasının da önüne geçildi” ifadelerine yer verdi.

“HATLARIN 2-3 SEFER DAHA FAZLA OLMASINI İSTİYORUZ”

Şu anki isteklerinin ise halk otobüsü seferlerinin bu bölgeye daha fazla tur atmaları olduğuna vurgu yapan Hüseyin Karabacakoğlu; "Budamış Mahallemiz, 2 bin 800’e yakın nüfusa sahip. Olukbaşı dediğimiz tarafta sadece süt değirmen halk otobüsü geliyor. Buraların da nüfusunu alırsak 5 bine yakın nüfus söz konusu. Bize otobüs 25 dakikada bir geliyor, hatta Doğakent tarafında neredeyse bir saati buluyor. Orada da işe gidenler, okula gidenler oluyor ve gecikebiliyorlar, buradaki hatların 2-3 sefer daha fazla olmasını istiyoruz. Ayrıca Kuzeykent ve Adliye’de işi olan vatandaşlarımız iki kere otobüs değiştirmek zorunda kalıyorlar. Eski hastanenin üstünde şu anda Kuzeykent ve cezaevi otobüsleri duruyor. Eskiden hastalar ile birlikte bayağı bir müşteri vardı ama şu anda öyle bir yoğunluk yok. Bizim Budamış’ta bir hayli yolcu var. Cezaevi ve Kuzeykent otobüsleri belirli bir alan teşkil edip buraya kadar gelirlerse bu bölgedeki vatandaşlar iki kere otobüs değiştirmeyerek bu sıkıntıdan kurtulacaklar. Bu konular ile ilgili resmi müracaatlarımızı da yaptık, daha geri dönüş olmadı” şeklinde konuştu. (Banu Türkmenoğlu)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum