Fincancı’ya istifa daveti;

Fincancı’ya istifa daveti

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK yandaşı bir kanalda verdiği demeçte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonlarda ‘kimyasal silah’ kullandığı iftirasını atan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın sözleri milli ve vatansever kesimlerden büyük tepki aldı....

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK yandaşı bir kanalda verdiği demeçte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonlarda ‘kimyasal silah’ kullandığı iftirasını atan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın sözleri milli ve vatansever kesimlerden büyük tepki aldı.

Şanlı tarihinin hiçbir döneminde insanlık dışı bir yönteme başvurmayan ve hiçbir zaman envanterinde kimyasal silah bulundurmayan Türk Ordusu’na atılan iftiraya Kastamonu-Çankırı Tabip Odası yönetiminden de sert tepki geldi.

“DEVLETİN VE TSK’NIN ZAN ALTINDA BIRAKILMASINI KABUL EDEMEYİZ”

TTB Merkez Konseyi Başkanı Fincancı’nın terör örgütü ve yandaşlarına destek amacı taşıyan açıklamalarına ilişkin yazılı basın açıklaması yayımlayan Kastamonu-Çankırı Tabip Odası’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır dışı operasyonlarda kimyasal silah kullandığı ile ilgili vermiş olduğu demeç doğrultusunda Kastamonu-Çankırı Tabip Odası olarak açıklama yapma gereği doğmuştur. Öncelikle belirtmek isteriz ki; yapılan açıklamalar kişisel görüşleri dahi belirtiyor olsa bile kendisinin bulunduğu konum gereği söylediklerine katılmamız ve kabul etmemiz mümkün değildir. Türk Tabipleri Birliği Başkanı olarak hekimlerin özlük haklarının iyileştirilmesi, çalışma şartlarının düzenlenmesi, yaşam standartlarının yükseltilmesi gibi çalışmalar yapması gerekirken; Türkiye’nin bulunduğu sağlık ortamında mesleki olarak ivedilikle çözümlenmesi gereken bunca sorun varken, asıl gündemimizin söz konusu demeç olmaması gerektiğini, bu açıklamaların yersiz ve talihsiz bulduğumuzu belirterek, TTB olarak gücümüzü ve etkinliğimizi mesleki sorunlarımızı gidermek için kullanmak olduğuna inanmaktayız. Bilimselliği ve doğruluğu kendine ilke edinmiş bir kurumun, doğruluğu kanıtlanmamış bir konuda değerlendirme yaparak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve onun gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’ni zan altında bırakmasını kabul edemeyiz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin acilen toplanarak karar alması ve başkanlık görevini yürüten Şebnem Korur Fincancı’nın Merkez Konseyin önünü açması gerektiğini düşünüyor, alınacak ve açıklanacak tüm kararların meslektaşlarımız adına takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (Bülten)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum