Tokat ve Amasya’ya inceleme gezisi;

Tokat ve Amasya’ya inceleme gezisi

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan "Mürver Yetiştiriciliği ve Ürünlerinin Değerlendirilmesi Projesi" kapsamında Tokat Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürlüğüne bir inceleme gezisi düzenlendi....

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan "Mürver Yetiştiriciliği ve Ürünlerinin Değerlendirilmesi Projesi" kapsamında Tokat Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürlüğüne bir inceleme gezisi düzenlendi.

Geziye Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, KTV Şube Müdürü Uğur Ertop, Proje Koordinatörü Ömür Onur, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü adına Orman Mühendisi Zehra Enez, Gölköy Fidanlık Şefi Esra Sarıalioğlu ve proje kapsamında demonstrasyon bahçesi tesis edilen kadın çiftçiler katıldı.

Enstitü Müdürü Ahmet Boz önderliğinde, Enstitü Müdürlüğü teknik personellerinden konu uzmanı Dr. Aslı Yılmaz tarafından program kapsamında katılımcılara ''Üzümsü Meyve Yetiştiriciliği'', Dr. Başak Özyılmaz tarafından da "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği" konularında eğitim verildi.

Enstitüye ait bahçelerde yapılan incelemelerin ardından Amasya’da yapılan bahçe ziyaretleri ile inceleme gezisi sona erdi. (Bülten)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum