Kamu kurumlarına proje eğitimi verildi;

Kamu kurumlarına proje eğitimi verildi

TR82 Bölgesi’ndeki kurum ve kuruluşlara yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışmaları tamamlandı....

KUZKA’nın Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı bileşenlerinden “Projem Var” programı çerçevesinde düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışması” sona erdi. Kastamonu’da KUZKA Toplantı Salonunda, Çankırı’da Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda ve Sinop ilinde Çalışma ve İş Kurumu Toplantı Salonunda eş zamanlı gerçekleştirilen eğitimlere toplamda 68 kamu kurum ve kuruluşu personeli katıldı.

KATILIMCILAR HEM EĞİTİM ALDI HEM DE PROJE GELİŞTİRDİLER

Kamu kurumlarının proje geliştirme ve uygulama alanlarında görevli personele yönelik düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışması” programın eğitim bölümünde katılımcılara sorun ağacı, hedef analizi, paydaş analizi, faaliyet planı, bütçe planı ve mantıksal çerçevenin oluşturulması konularında bilgiler paylaşıldı. Programın atölye çalışmaları kısmında ise oluşturulan gruplarla fikirlerin projelendirilmesi sağlandı.

“Projem Var” programı çerçevesinde düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışması” ile bölgede yerel dinamiklerin harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunların giderilmesi, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak için sosyal içerikli yeni projelerin geliştirilmesi hedefleniyor.

BÖLGEYE YENİ KAYNAKLARIN GETİRİLMESİ SAĞLANACAK

Yeni proje fikirlerinin oluşturulduğu ve var olan proje fikirlerinin ise geliştirildiği eğitim ve atölye çalışmalarında ortaya çıkan projelerin ilerleyen süreçte uygun hibe ve destek mekanizmaları için hazırlanarak bölgeye yeni kaynak getirilmesi bekleniyor. (iha)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum