1 ayda 10 bin kapak toplandı;

1 ayda 10 bin kapak toplandı

Yaptıkları sosyal sorumluluk projeleriyle Kastamonu’da takdir toplayan Özel Kastamonu TEMA Koleji, yeni bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı....

İnsanlara yardımcı olma bilincini aşılamayı hedefleyen TEMA Koleji, 2-D sınıfı öğrencileri önderliğinde tüm öğrencilerin katkılarıyla Mavi Kapak Projesi başlattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mavi Kapak Projesinin sorumlusu 2-D sınıf öğretmeni Ahmet Can Kalemkaş; “Biz 2’nci sınıf öğrencilerinin kendi emekleriyle bir sonuca ulaşmalarını istedik. 1 ay gibi kısa bir sürede 10 bine yakın kapak toplandı. Önemli olan kapak sayısı değil, önemli olan bu kıymetli düşünce için çocuklarımızın çaba göstermeleridir” ifadelerine yer verdi. Bir Kapak Bir Adım sloganıyla başlayan proje, öğrenci ve velilerin yoğun ilgisini çekti.

KALEMKAŞ; “1 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE 10 BİNE YAKIN KAPAK TOPLANDI”

'Bir Kapak Bir Adım' sloganıyla başlayan Mavi Kapak Projesinin sorumlusu 2-D sınıf öğretmeni Ahmet Can Kalemkaş, sosyal sorumluluk projesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Geleceğin mimarı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek biz öğretmenlerinin yegane görevidir. Ülkemizin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkili şekilde ifade edebilen mutlu ve erdemli nesiller her zaman bir adım önde olacaktır. Günümüzde birçok alanda sosyal sorumluluk projeleri ve yardımlaşma kampanyaları düzenlenmektedir. Biz 2’nci sınıf öğrencilerinin kendi emekleriyle bir sonuca ulaşmalarını istedik. Sene boyunca devam edecek projemiz için her gün öğrencilerimiz bir iki tane bile olsa kapak getiriyorlar. 1 ay gibi kısa bir sürede 10 bine yakın kapak toplandı. Önemli olan kapak sayısı değil, önemli olan bu kıymetli düşünce için çocuklarımızın çaba göstermeleridir. Bu projeye emek veren tüm öğrencilerimle gurur duyuyorum. Kurucularımıza, kurum idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” (CNGHaber)

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum