Arama
Arama Sonuçları
KEAH’tan “yılan” uyarısı
Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi (KEAH) Acil Tıp Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Miraç Koç, yaz aylarında oluşabilecek yılan ısırıklarına dikkat çekti.
Kastamonu’da ağır geçecek!
Kastamonu’da hava sıcaklıkları normal seviyesinin üzerinde seyrederken, 13 Haziran Perşembe günü Meteoroloji verilerine ‘çok sıcak’ olarak yansıdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu haftaki tahminlerini yayınlayarak Kastamonu’ya müjdeyi verdi.
Yavru kedinin yardımına itfaiye koştu
Kastamonu’da İl Özel İdaresi yemekhanesinin bacasına sıkışarak çıkamayan kedi, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.
Kastamonu semalarında şölen
9 Haziran’da İnebolu’dan başlayan “Atatürk ve İstiklal Yolu” Yürüyüşü dün Kastamonu il merkezinde sona erdi
Kastamonu Emniyeti, o sürücüye cezayı kesti!
Kastamonu'da okulların çıkış saatlerinde bir sürücü, drift atarak yolda tehlikeli sürüş sergiledi. Kastamonu Emniyeti'nin yaptığı çalışmalar sonucu, sürücü tespit edilerek ceza kesildi.
‘Kastamonu’da döner çok farklı, kıyaslamak anlamsız’
Kastamonu ve Bursa’nın “döner” tartışmasına cevap İnebolulu 4’üncü kuşak ustadan geldi
Cide ve Şenpazar’a müjdeli haber!
Cide ve Şenpazar ilçelerindeki vatandaşlara hizmet verecek olan "Cide Sosyal Hizmet Merkezi" açılışı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca onaylandı.
20 yıllık kariyerine Kastamonu’da son verdi
Final Eğitim Kurumları ve Erdem Özel Eğitim Merkezi Yöneticisi ve Kurucu Temsilcisi Mehmet Doğan, 20 yıllık kariyerine Kastamonu’da son vererek, dostlarıyla basın toplantısında bir araya geldi.
Kastamonu'da muhtarlar maaşlarını bağışladı
Kastamonu’nun Daday ilçesinde, muhtarlar 37 bin 100 TL’lik maaş promosyonlarının yarısını, Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağışladı.
İlçenin sevilen siması hayatını kaybetti
Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Sefa Kayacan hayatını kaybetti.
Komşunun ‘Onkoloji Merkezi’, Kastamonu’ya da hizmet veriyor
AK Parti Çorum milletvekili Yusuf Ahlatcı, sağlık alanında yapılan yatırımlarla birlikte Çorum'un sağlıkta bölgede yıldız olacağını açıkladı.  
Kastamonu’daki bu sayı duyanları şaşırttı!
Her sene Diyanet işleri başkanlığı istatistiksel olarak camileri açıklar. Bu yıl da yine son verilere göre cami sayısının 89.817 olduğunu açıkladı. Kastamonu’daki cami sayısı dikkat çekti…
Belediye ücretsiz sebze fidesi dağıtacak!
Kastamonu Belediyesi ücretsiz sebze fidesi dağıtacak…
Kastamonu, Bolu, Amasya dikkat! Tamamen aktif
Bolu, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Artvin, Çorum, Ordu, Giresun, Rize, Amasya, Kocaeli ve Çankırı'da Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) devreye girdi. Bu sistemler, trafik akışını düzenleyerek sürücülerin hız yapmadan, kurallara uymasını teşvik ediyor.
Kastamonu'nun kaderini değiştirecek dosya teslim edildi!
Araç-İhsangazi OSB başvuru dosyası, Kastamonu Valisi Meftun Dallı'ya teslim edildi.
İnebolu'dan Kastamonu'ya 95 kilometrelik Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü sürüyor
Kurtuluş Savaşı'nda İnebolu Limanı'na gelen silah ve cephanenin Anadolu'ya sevk edildiği 95 kilometrelik güzergahta düzenlenen "Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü" ikinci gününde devam ediyor.
Kastamonu VHO’dan ‘kurban’ uyarıları
Kastamonu Veteriner Hekimler Odası (VHO) Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara kurbanlık konusunda dikkat edilecek konular hakkında uyarılarda bulundu.
Kuzeykent Sağlık Merkezi taşındı!
Kuzeykent 5 Nolu Aile Sağlık Merkezi, (15 Temmuz Şehitler Lisesi) Kuzeykent Lisesi arkasında bulunan yeni binasına taşındı.  Kuzeykent ASM, kişiye yönelik koruyucu, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini yeni binasında sunmaya devam ediyor.
Kastamonu Zafer Partisi’nde yeni atama!
Zafer Partisi Kastamonu İl Başkanlığı, teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Ahmet Odacı'nın Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atanmasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Kastamonu OSB'de yangın!
Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan fabrikada yangın çıktı.
Bayram öncesi kene uyarısı!.. Kurbanlıklarla yurda dağılıyorlar
Prof. Dr. İlhan Çetin, Kurban Bayramından dolayı hayvan sirkülasyonunda ciddi bir artış olduğunu ve ölümlere neden olabilen kenelerin kurbanlıklarla yurda dağılabileceğini söyledi.
Kastamonu bir değerini kaybetti!
Türk dünyası ve Kastamonu, önemli bir değerini kaybetti. Ömrünü Türk dünyasına adayan araştırmacı-yazar ve eski sendikacı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Aslıyüce vefat etti.
Kastamonulu Fenerbahçeliler de tarihi kongrede oy kullandı
Türkiye'nin tüm illerinden yoğun katılımın olduğu kongreye Kastamonu'dan da Fenerbahçeliler Derneği üyesi kongre üyeleri de katılarak oylarını kullandı.
İşte böyle şampiyon olunur!
GMG Kastamonuspor gençleri, U13'teki performansını zirveye taşıyarak şampiyon oldu.
Bu ne cesaret!
Kastamonu’da sahte plaka kullandığı tespit edilen motosiklet trafikten men edildi.
Kastamonu Havalimanı’na 14 mermi düştü!
Kastamonu Havalimanı’na peş peşe yorgun mermi düştü.
Avrupa’dan Kastamonu’ya akın ediyorlar
Almanya ve İsviçre’den karavan ile Türkiye’ye gelen turistler, 45 günlük tur ile turistik bölgeleri geziyor. Kastamonu’ya ulaşan kafile, Türkiye’nin güzellikleri karşısında hayran kaldıklarını ifade etti.  
TİMBİR'den Kastamonu ziyareti: Dijital medya ve dezenformasyon ele alındı
Türkiye İnternet Birliği Medya Birliği yetkilileri, TİMBİR'in Kastamonu temsilciliğini açmaya hazırlanan Kastamonu Açıksöz Gazetesi'ni ziyaret etti. TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Saba ile birlikte Açıksöz Gazetesi'ni ziyaret eden Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi (Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi), TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selman Tunay Kamer, geleneksel medya internet haberciliği ve dezenformasyon konularında değerlendirmelerde bulundu.
Güzel'den Baltacı'ya tepki! 'Bu yaptıklarınızı kimse unutmayacak!'
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın hentbol takımı ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Güzel açıklamasında; "Kadın Hentbol Takımımıza da kafayı takmış vaziyette. Bu yaptıklarınızı Kastamonu ve spor ile ilgilenen hiç kimse unutmayacak. Özellikle de Kastamonu kadınları unutmayacak" dedi.