Arama
Arama Sonuçları
Yeni Tosya Adalet Sarayı dualarla açıldı
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: “Ülke genelinde 400’e yakın adalet sarayı inşa ettik”
TOKİ'den indirim müjdesi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ'nin indirim müjdesini duyurdu.
Kastamonu kentsel dönüşüme gidiyor
Kastamonu Belediyesi ve Kentsev işbirliğinde "Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm, Akıllı Şehir ve İklim Değişikliği Zirvesi" toplantısı düzenlendi.
Hayırseverlerden 4 tekerlekli sandalye
Kastamonu'da bedensel ve zihinsel engeli olan özel bireyler için hayırseverler tarafından Kastamonu özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği'ne 4 adet tekerlekli sandalye alındı. Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Huriye Boyraz konuyla ilgili; "Yavrularımızın ailelerimizin yüzünü güldüren, hayatını kolaylaştıran herkesin Rabbim 2 cihanda yüzünü güldürsün İnşallah" dedi.
İşte deprem riski yüksek 24 şehir
Uzmanlardan deprem gerçeğiyle ilgili yeni uyarılar gelmeye devam ediyor.
Depremde imdada yetişen konteyner evler
6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta aynı gün içerisinde meydana gelen iki büyük deprem ülke olarak hepimizi üzüntüye boğdu. Binlerce vatandaşımız maalesef depremde hayatını kaybetti.
Taşköprülü umrecilerden depremzedelere 41 bin TL yardım
Taşköprü ilçesinde umre görevini yapmaya giden umreciler, aralarında topladıkları 41 bin TL’ye deprem bölgesine gönderdi.
Kuzeykent Toplu İş Merkezi, kentsel dönüşüme girecek
Kuzeykent Toplu İş Merkezi Site Yönetimi, olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Kuzeykent Toplu İş Merkezi'nin kentsel dönüşüme girme konusu için ilk adım atıldı.
Enkazdan kurtardıkları Onur’u unutamıyorlar
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hızla gönüllü olarak Kastamonu’dan deprem bölgesine giden Kastamonu Belediyesi itfaiye ekipleri, fedakarlıklarıyla afetzedelerin destekçisi oldu. İtfaiyeciler, enkaz altında bir el gördüler. Ardından gördükleri elin Onur olduğunu ve sağ olduğunu fark eden itfaiyeciler, 5-6 saat boyunca ince ince enkazı kazarak Onur’du sağ olarak kurtardı. İtfaiyeciler, yaşadıkları bu olayı ise unutamıyor.
Bayraktar: Depremzede iller tarımda önemli bir yere sahip
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Depremden etkilenen 11 ilimiz tarım istihdamında da önemli bir yere sahiptir” dedi.
‘Ata yurdunuzu kalıcı olarak terk etmeyin’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, "6 Şubat 04.17'deki o büyük felaketten bu yana 10 bin artçı deprem yaşadık. Dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde, üst üste yaşadığımız depremlerin ve artçıların yol açtığı etkilediği şehirlerimizden biri de Adıyaman'dır. Hava ve yol koşulları nedeniyle ilk gün arzu ettiğimiz çalışmayı yapamadık. Adıyaman’dan helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Deprem bölgesinin tamamında 44 bin 374 vatandaşımız vefat ederken, 115 bini aşkın vatandaşımız yaralı olarak kurtarıldı. Adıyaman'da çoğu merkezde olmak üzere 6 bin 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
‘Aflar, vergisini düzenli ödeyenlerin aleyhine’
Türk Büro-Sen Kastamonu Şube Başkanı Satılmış Kahvecioğlu 34. Vergi Haftasıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Vergi politikalarının, gelir dağılımını düzenlemede önemli bir rol oynadığı dile getiren Kahvecioğlu, düşük gelirli ile yüksek gelirli kesimler arasındaki dengenin sağlanması gerektiğini söyledi.
AFAD gönüllüleri çocuklarla vedalaştı
Kastamonu’dan deprem bölgesine giden AFAD gönüllüleri, bölgedeki çalışmalarını tamamlaması üzerine depremzede aile ve çocuklarla vedalaştı.
20 gönüllü öğretmen deprem bölgesine uğurlandı
Kahramanmaraş Merkez Fuar Alanı (KAFUM) çadır kentinde görev yapacak Kastamonu’dan 20 gönüllü öğretmen, deprem bölgesine yola çıkmak üzere yolcu edildi.
1 kişi öldü, 69 kişi yaralandı
Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD Başkanı Sezer yaptığı açıklamada "Bir kişi hayatını kaybetti, 69 kişi yaralandı" ifadelerini kullandı. Arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.
‘Sizleri çok seviyoruz’
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem için tüm ülke tek yürek oldu. Kastamonu’da toplanan yardım kolilerinin içerisinden çıkan ve miniklerin kaleme aldığı notlar ise duygulandırdı.
Mutfak seti kolileri bölgeye gönderilecek
AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları, asrın felaketinin yaşandığı 11 ildeki yaraların sarılmasına destek amacıyla “Sıcak Sofralar Yeniden Kurulsun” isimli mutfak seti kampanyası başlattı. 8 parçadan oluşacak mutfak seti kolileri, kalıcı konutlar bir yıl içinde teslim edilene kadar çadır ve konteynerlerde geçici süre kalacak ailelerin mutfak malzemesi ihtiyacının karşılanması amacıyla bölgeye gönderilecek.
‘Menfaat gözetmeksizin var gücümüzle çalıştık’
Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KASİAD) 13’üncü, KASİAD Vakfı’nın ise 3’üncü olağan genel kurulu, İstanbul Ataköy Sheraton Otel toplantı salonunda yapıldı. Genel kurulda söz alarak konuşan belediye başkanlarının ortak temennileri, Kastamonulu iş adamların Kastamonu ve ilçelerine yatırım yapmaları oldu.
Kendi küçük, yüreği büyük
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından televizyondan izlediği haberlerden etkilenen 9 yaşındaki Enis Kaan Turhan, evde ürettiği sabunları sokakta kurduğu tezgahta satarak, ücretini depremzedelere gönderiyor.
Kastamonu HEM’den deprem bölgesine uyku tulumu
Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde Kastamonu Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere günde 200 civarında uyku tulumu üretimi yapılıyor. Yapılan üretim hakkında konuşan HEM Müdürü Ebubekir Yiğit; “İlk günden itibaren ihtiyaç olan şeyleri el birliğiyle tedarik edip bölgeye gönderdik. Bu hafta itibariyle uyku tulumu ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. İhtiyaç üzerine de hemen üretime başladık. Günlük 150-200 civarında uyku tulumu üretip bölgeye gönderiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Emanet paraları deprem bölgesine ulaştırdılar
Kastamonu’da asansör ve inşaat alanında faaliyet gösteren bir iş adamı, depremi duyar duymaz hazırladığı iki tır ve iki kamyon yardımı deprem bölgesine ulaştırdı. İş adamı, yardım götürdükleri sırada bölgeye ulaşamayan bazı vatandaşların kendilerine emanet ettiği paraları da teslim alarak depremzedelere ulaştırdı.
Dokuz Eylül’den deprem raporu
Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen yıkıcı depremlerin ardından arama kurtarma, sağlık hizmeti, insani yardım ve barınma gibi birçok alanda çalışma yürüten Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), depremlere yönelik ön değerlendirme raporunu kamuoyu ile paylaştı. DEÜ’lü uzmanlar, depremlerin yüzey deformasyonlarının araştırılması konusunda önemli bilgilerin yer aldığı iki bölümden oluşan raporda, bölgedeki kalıcı deformasyona ve deprem risklerine dikkat çektiler.
Depremzede aileler ve çocuklara moral etkinliği
Yaşanan deprem afetinin ardından Kastamonu’ya gelen depremzede çocuklar ve aileleri, Kastamonu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.
Azdavay’dan 2’nci konteyner ev yola çıktı
Azdavay Belediyesi, depremzedelerin rahat etmeleri için hayırsever ilçe halkının da destekleriyle Gaziantep'in İslahiye ilçesine konteyner ev gönderdi. Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, yaptığı paylaşımla, ikinci konteyner evin de yola çıktığını duyurdu.
AFAD gönüllülerinden, depremzedelere doğum günü sürprizi
Kastamonu’dan deprem bölgesine giden AFAD gönüllüleri tarafından çadırlarda misafir edilen depremzedelere doğum günü sürprizi düzenlendi. AFAD gönüllüleri, çadırları ziyaret ederek depremzedelerin doğum gününü kutladı.
Maraş’ta görev yapacaklar
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından depremin merkezi Kahramanmaraş'a 60 personel görevlendirildi.