Arama
Arama Sonuçları
Beşiroğlu Pide Kebap Salonu, Kastamonu'nun damak zevkine hitap ediyor...
Beşiroğlu Pide Kebap Döner salonu, Kastamonu'da lezzetiyle fark yaratmaya devam ediyor. 16 yaşından bu yana bu sektörü bildiğini ve içerisinde olduğunu belirten Beşiroğlu Pide Kebap Döner salonunun sahibi Erkan Beşiroğlu, kullandığı et ve sebzeleri de günlük olarak temin ediyor. Ustalıkla ürettiği ürünlerle, Kastamonuluların damak zevkine hitap eden Erkan Beşiroğlu, Karabük Safranbolu'da bayi açmayı hedefliyor.
Bu gelişme vatandaşı üzdü: İnşaatı yarıda bıraktılar...
Daday'da geçtiğimiz aylarda açıklanan ve Daday Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Aile Hekimlerinin çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağına taşınacağı konusunda yeni bir gelişme yaşandı.
Bu gelişme vatandaşı üzdü: İnşaatı yarıda bıraktılar...
Daday'da geçtiğimiz aylarda açıklanan ve Daday Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Aile Hekimlerinin çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağına taşınacağı konusunda yeni bir gelişme yaşandı.
Bu gelişme vatandaşı üzdü: İnşaatı yarıda bıraktılar...
Daday'da geçtiğimiz aylarda açıklanan ve Daday Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Aile Hekimlerinin çarşı merkezinde bulunan Hükümet Konağına taşınacağı konusunda yeni bir gelişme yaşandı.
Murat Karakaş, belediye başkanlığı adaylığına talip!
AK Parti’de aktif bir şekilde siyaset yapan Murat Karakaş, Daday ilçesinde AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı olacak.
Sobadan sızan gaz, iki kişiyi zehirledi
Daday ilçesinde iki kişi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Evde baygın halde bulunan iki kişi, hastaneye kaldırıldı.
Birinci İnebolu’dan
Daday ilçesinde Anadolu İmam Hatip Ortaokulları arasında ezan okuma yarışması düzenlendi.
Depremzede çiftçilerin mazot ve gübre destekleri nakit ödenecek
Depremler nedeniyle zarar gören ve afet bölgesi ilan edilen illerde kayıtlı çiftçiler için 2022 üretim yılı mazot ve gübre destekleme ödemeleri nakit olarak gerçekleştirilecek.
Doğaseverlerin buluşma noktası: KADASK
24 Ağustos 2016 tarihinde kurulan ve doğaseverleri bir araya getiren Kastamonu Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (KADASK), faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Başkanlığını Aile Hekimi Dr. Alp Arslan'ın yaptığı derneğin hedefi ise; hem doğa sporlarını yaygınlaştırmak, hem de doğa sporlarına bilhassa gençleri teşvik etmek. Öte yandan KADASK, afet ve olağan dışı durumlarda arama kurtarma ekibi de oluşturuyor. CNGHaber ve Açıksöz TV ekibi de, KADASK ile doğa yürüyüşüne katılarak dernek faaliyetleri hakkında detaylı bilgi aldı.
Yöresel lezzetlerin yeni durağı ‘Enfes Restaurant’
Uzun yıllardır Daday'da hizmet veren “İsmail Usta'nın Et Lokantası”nı işleten etli ekmek ustası İsmail Çetin, bu lezzeti Kastamonu merkeze taşıdı. Kastamonu merkezde Enfes Restaurant'ı açtıklarını belirten Çetin, yaklaşık 30 yıllık emeğini, Kastamonu'da elinin lezzetiyle konuşturmaya devam ediyor. Candaroğulları Mahallesi, Miralay Halit Bey Caddesi üzerinde bulunan ve 2 ay önce kapılarını Kastamonululara açan Enfes Restaurant, lezzetli yöresel yemekleriyle müşterilerinin damaklarını şenlendiriyor. Tadı damaklarda bırakan enfes etli ekmek için vatandaşların artık Daday'a kadar gitmelerine gerek kalmadığını söyleyen İsmail Çetin; “Etli ekmeğin hası, yerinden gelen lezzet için müşterilerin Daday'a kadar gitmelerine gerek kalmadı, ayaklarına getirdik" dedi.
Daday Orman İşletme, deprem bölgesine yakacak gönderdi
Daday ilçesinde hazırlanan yakacaklar, deprem bölgesine gönderildi.
318 köyün yolu kar altında
Kastamonu genelinde etkili olan kar yağışı, ulaşımda sıkıntılara neden oluyor. Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından verilen bilgilere göre; il genelinde toplam 318 köy yolu ulaşıma kapalı durumda. Özel İdare ekipleri kapalı olan köy yollarını açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Kar bastırdı yollar yine kapandı
Kastamonu genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle 283 köye ulaşım sağlanamıyor. İlçelerin birçoğunda etkili olan kar yağışı dolayısıyla toplam 2 bin 914 kilometrelik yol ağı ulaşıma kapandı. Ekipler, karla kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
488 köy yolu ulaşıma kapalı
Kastamonu il genelinde birkaç gündür etkili olan kar yağışı sebebiyle 488 köye ulaşım sağlanamıyor. İl merkeziyle birlikte 19 ilçede etkili olan kar yağışı dolayısıyla toplam 4 bin 913 kilometrelik yol ağı ulaşıma kapandı. Ekipler, karla kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yolu kapalı köy sayısı 480’e yükseldi
Kastamonu il genelinde aralıklarla devam yoğun kar yağışı, özellikle ulaşımda ciddi aksamalara neden oluyor. Yer yer 1 metreyi aşan kar kütleleri nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını tekrar açmak için büyük çaba gösteriliyor.
Yolu kapalı köy sayısı 27'ye düştü
Kastamonu genelinde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları hızla açılmaya devam ediyor. İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında önceki gün 169 olan yolu kapalı köy sayısı 27'ye düştü. Ekipler, muhtemel yeni kar yağışı konusunda çalışmalarını ve hazırlıklarını kesintisiz sürdürüyor.
169 köye ulaşım sağlanamıyor
Kastamonu il genelinde uzun süredir beklenen kar yağışı, son günlerde etkisini göstermeye başladı. Özellikle yüksek kesimlerde yoğun şekilde etkisini sürdüren yağışlar nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksamalar meydana geliyor.
15 köy yolu kar altında
Geride bıraktığımız Ocak ayını ‘karsız’ tamamlayan Kastamonu, Şubat’ın ilk günlerinde az da olsa kar hasretini gideriyor. Özellikle yüksek kesimlerde aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ulaşımda zaman zaman sorunlar yaşanıyor.
İGM’de Şubat maratonu başladı
Kastamonu İl Genel Meclisi’nde (İGM) Şubat ayı olağan toplantıları başladı. Ayın ilk toplantısı İGM Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirildi.
Daday’da Muhtarlar Toplantısı düzenlendi
Daday’da Kaymakam Ayşegül Yıldırım başkanlığında ‘Muhtarlar Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıda Kaymakam Yıldırım’a İlçe Özel İdare Müdürü Bahittin Tiftik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin de eşlik etti.
2 okulun daha onarım çalışmaları tamamlandı
Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda güçlendirme ve onarma faaliyetleri kapsamında iki okulun daha 2. dönem öncesi güçlendirme ve onarım çalışmaları tamamlandı.
‘1 yıl yetecek suyumuz var’
>>>Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt; “2022 yılında ilimiz bir sel felaketi yaşadı. Bu da Ilgaz İshale Hattı’nda çok büyük bir yaraya neden oldu. Bu hasarın 50 milyon civarında bir maliyeti oldu. 7,5 milyonu devletimiz karşıladı, kalan kısmını kendi öz kaynaklarımızdan tamamladık. Şu anda barajımızda yüzde 50’ye yakın bir suyumuz var. Ilgaz’dan gelen su kaynağımızda da biraz azalma oldu. Su tasarrufu yapmayı kendimize borç bilmeliyiz. Şu an 1 yıl yetecek kadar suyumuz var. Fakat bu sadece içme suyu kullanıldığında yetiyor. Sulamaya kullanıldığında bu süre daha da düşecektir” dedi.
‘Milletin kararını millet değiştirir’
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleriyle Daday Belediyesi tarafından hizmete açılan kapalı pazaryerinin açılışı için Kastamonu’ya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk olarak Araç ilçesini ziyaret etti. Araç’ta vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelen İmamoğlu, ardından Kastamonu merkeze geçti. Nasrullah Meydanında ve Belediye Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşları gezen Ekrem İmamoğlu, daha sonra Daday’da İBB desteğiyle belediye tarafından yapılan kapalı pazaryerinin açılışına katıldı.
‘Şart olsun her şey çok güzel olacak’
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camii'nde kıldığı Cuma namazı sonrasında Daday’daki açılış programına katılmadan önce Nasrullah Meydanı’nda halk ve esnafla bir araya geldi. İmamoğlu, burada yaptığı konuşmasında; "Her şeyin çok güzel olacağı günlerin arifesinde, güzel Kastamonu'da ne diyorum biliyor musunuz; 'Şart olsun her şey çok güzel olacak" ifadelerine yer verdi. İmamoğlu'nun Kastamonu programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da katılım sağladı.
İmamoğlu Kastamonu'da
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile birlikte 2 günlük ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Kastamonu'da yoğun ilgiyle karşılandı.
Kastamonu KOM’dan dev operasyon
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğünce 6 ay süren çalışmalar sonucu Merkez, Bozkurt, Daday ve Araç ilçeleriyle Adıyaman, Düzce ve Sinop illerinde 45 ayrı adrese operasyon düzenlendi.
İmamoğlu geliyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 20 Ocak Cuma günü Kastamonu'ya gelecek.
Kastamonu İYİ Parti’de ‘Ataşalar’ dönemi
İYİ Parti 3. Olağan Kastamonu İl Kongresi düzenlendi. Rüya Düğün Salonu’nda yapılan kongre sonucunda Faruk Ataşalar, il başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İYİ Parti eski İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Ahmet Katar’ın açılış konuşması ile başlayan kongrede; Divan Başkanlığını İYİ Parti Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yardımcılığını Merkez İlçe Başkanı Salih Samancı, katip üyelikleri ise Mustafa Çetinkaya, Beyhan Kellecioğlu ve Mustafa Sarımeşe yaptı.