Doğrusöz  >> Özel Haber 24.08.2016 09:37

Uğurlu’nun açılmasına ENGEL OLANLAR VAR

Uğurlu’nun açılmasına ENGEL OLANLAR VAR
>HABER MERKEZİ
Kastamonu için büyük bir öneme sahip olan Özel Uğurlu Hastanesi’ne talip olan Ankara Haymanalı işadamı İdris Melih Turgut’un başdanışmanı İbrahim Savcı basın açıklamasında bulundu. İbrahim Savcı açıklamasında, Kastamonu’da sıkıntıların büyük olduğunu ve Kastamonu’ya yönelik ciddi iddiaların ortaya atıldığını savundu.
>‘Herkes birbirini şikâyet edecek duruma gelmiş’
Savcı, Ankara’nın Kastamonu’yu yakından takip ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı; “Kastamonu’da bazı kurumlarda hala daha ciddiyetsizlik, samimiyetsizlik devam ediyor. Zannediyorlar ki; ‘Ankara bizi bilmiyor, devlet bizi görmüyor’ işte o zaman yanılırsınız. Devlet Kastamonu’da neler oluyor, kim nasıl hareket ediyor çok iyi bilmektedir. Kastamonu’da eline dosya alan kurum ve kuruluşların müdürleri ve üst düzey kişiler Ankara’ya gelerek bazı şeyleri itiraf etmişlerdir, çeşitli iddialarda bulunmuşlardır. Buradan anlaşılıyor ki; bu ildeki kurumlar birbirleriyle kavgalı durumdadır. Herkes birbirini şikâyet edecek duruma gelmiş. Herkesin bir iddiası var ve bu iddialar çok ciddi utanç verici, alçakçadır. Anlatılanlar tam bir ihanet, hainliktir. Zannetmişler ki burada devlet yok, devlet bizi görmüyor. Devlet var ve devlet sizin ne yaptığınızı çok iyi biliyor, emin olun çok iyi takip ediyor.” 
>‘Atıf Uğurlu’nun amacı şehre hizmet’
Kastamonu’ya ihanet eden birçok kişi olduğunu belirten İbrahim Savcı; “Bu kişiler Kastamonu’da Özel Uğurlu Hastanesi’nin açılmasına da ciddi anlamda engel olmaya çalışan kişilerdir. Israrla sayın İdris Melih Turgut’a ‘bu hastane alımından vazgeç’ diyenler var. Bunun gibi birçok örnekleri var. Kastamonu’ya gelen yatırımcı bir daha gelmiyor. Kendi yerli yatırımcısı olanlara da fırsat verilmiyor. Sayın Atıf Uğurlu, önemli bir projeye imza attı. Devasa bir hastane kazandırdı. Lâkin Atıf Bey’e nasıl haksızlık yapıldığını çok iyi biliyoruz. Ama çok iyi bilinsin; onun tek gayesi Kastamonu’ya hizmettir” dedi.  İbrahim Savcı ayrıca, Dr. Atıf Uğurlu’nun Kastamonu adına farklı projeleri de olduğunu dile getirerek, kendisinin önemli iş adamları ile görüştüğünü ve başarılı olacağına inandıklarını kaydetti. 
>‘Kastamonu’da hain bir grup var’
İbrahim Savcı, sözlerine şu şekilde devam etti; “Güzel bir söz vardır, 'adalet topaldır,  ağır ağır yürür, fakat gideceği yere er geç varır'. Atıf Uğurlu’nun da amacı zengin olmak, para kazanmak değil, Kastamonu’da mutlu, huzurlu ve milletle iç içe olmaktır. Lakin ağır bir kumpasla karşılaşmıştır. Atıf Uğurlu’nun hafızalara kazınan bir sözünü paylaşmak istiyorum; ‘Tavrınız olsun, tarzınız olsun, hedefiniz olsun, çizginiz olsun, prensipleriniz olsun, farkınız olsun, sınırlarınız olsun, velhasıl kelam her şeyiniz size has nevi şahsına münhasır olsun, davranışlarınız taklit, düşünceleriniz satılık, değerleriniz emanet olmasın.’ Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın Uğurlu Hastanesi’ne desteğini bile bile kumpas kuruldu. Kastamonu’da hain bir grup var. Kastamonu piyasasını elinde tutmaya çalışıyor ve her türlü iftirayı, kumpası yapabilecek kapasiteleri var. Lâkin milletimiz kül yutmuyor, halk her şeyin farkında. Bir atasözü derki; ‘Keser döner, sap döner, gün olur hesap döner’. FETÖ/PDY elebaşısı ve onun uşakları, her türlü oyunu oynuyor. Onursuzca, haysiyetsizce iftira siyaseti yapıyorlar. Bu ihanet teşkilatı muhakkak hesabını verecektir.”
Anadolu insanının artık uyandığını ve ayağındaki prangaları kırdığını dile getiren Savcı, yapılan her şeyin karşılığının verileceğini söyledi. 

Yorumlar
Yorum Yaz
Kastamonu - 8 °C / 19 °C
23 Ekim 2017
21 Ekim 2017
Özel Haberler

Kestane Balı'nın parmak izi çıkarılacak

Biraz saygı!

Sırrı doğal üretim

Ramazan'da kırmızı eti yine pahalıya yiyeceğiz

Soydan: Daha iyi bir Kastamonu için güçlü bir medya gerek

Sahaflar, zamana meydan okuyor

Kastamonu hayvansever bir şehir

Ekmeklerini sokaktan çıkarıyorlar

Tüm Özel Haberlerimiz İçin Tıklayın
Ençok Okunanlar

Uğurlu için ışık göründü!

Emeklilere müjde, TOKİ’den ev geliyor

Uğurlu’nun açılmasına ENGEL OLANLAR VAR

Yargıtay 15. Ceza Dairesi’ne Dadaylı başkan