Doğrusöz  >> Eğitim 27.07.2017 10:31

Üniversiteden 'Afgan' açılımı

Üniversiteden 'Afgan' açılımı
>HABER MERKEZİ
KASTAMONU Üniversitesi (KÜ) ile Afganistan Allamah Yüksek Öğrenim Enstitüsü arasında Akademik Değişim Protokolü imzalandı. İmza Törenine Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Afganistan Allamah Yüksek Öğrenim Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Sayyid Hashim Alavi ve Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş katıldı. 
Kastamonu Üniversitesi ile Afganistan Allamah Yüksek Öğrenim Enstitüsü arasındaki milletlerarası ilişkileri dikkate alarak,  ülkeler arasında eğitim ve bilim alanında ileride oluşacak iki taraflı ilişkileri geliştirmenin amaçlandığı protokolün,  iki eğitim kurumu arasındaki işbirliğinin gelişmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.  İmzalanan protokol kapsamında; Üniversite eğitim elemanları ve araştırmacı değişimi, Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin değişimi, ortak eğitim programları düzenlenmesi, ortak araştırma faaliyeti, sempozyumlarınorganizasyonu, bilimsel bilgi, yayın ve materyal değişimi gibi faaliyetler hayata geçirilecek.
KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, işbirliği protokolünün her iki ülkeye ve Kastamonu Üniversitesi?ne hayırlı olmasını temenni ederek; ?Afganistan?dan gelen gençlere en iyi şekilde tahsil alabileceğinin ve seyrinde memleketlerine, ailelerine, milletlerine hizmet etmek üzere Afganistan?a döneceklerdir. Bir milletin daim olması dinini ve dilini korumaktan geçer. Biz gittiğimiz kardeş ülkelerde dininizi ve dilinizi koruyun diye söylüyoruz? dedi.
Protokol sürecinde, Afganistan Allamah Yüksek Öğrenim Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Sayyid Hashim Alavi, Kastamonu Üniversitesi Şeref Defterini imzaladı. İmza töreni hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Yorumlar
Yorum Yaz
Kastamonu - 8 °C / 19 °C
23 Ekim 2017
21 Ekim 2017
Özel Haberler

Kestane Balı'nın parmak izi çıkarılacak

Biraz saygı!

Sırrı doğal üretim

Ramazan'da kırmızı eti yine pahalıya yiyeceğiz

Soydan: Daha iyi bir Kastamonu için güçlü bir medya gerek

Sahaflar, zamana meydan okuyor

Kastamonu hayvansever bir şehir

Ekmeklerini sokaktan çıkarıyorlar

Tüm Özel Haberlerimiz İçin Tıklayın
Ençok Okunanlar

Uğurlu için ışık göründü!

Emeklilere müjde, TOKİ’den ev geliyor

Uğurlu’nun açılmasına ENGEL OLANLAR VAR

Yargıtay 15. Ceza Dairesi’ne Dadaylı başkan