Doğrusöz  >> Güncel 24.08.2017 08:44

'Ayağınızı denk alın'

Vatandaşların dolmuş şoförleriyle ilgili şikayetlerini dinleyen Belediye Başkanı Babaş; "65 yaş kartının parasını devlet kuruşu kuruşuna veriyor. Büyüklerimiz bedava otobüse binmiyor, devletimiz parasını ödüyor. Belediye Başkanı olarak söylüyorum, yaşlımıza, anamıza, babamıza tavır hiç bir şekilde yapılmaz. Minibüsçülerimiz yaşlılarımızı incitemez. Bu konuda çok hassasım. Şoförlerimizin ters bakmaya, tavır yapmaya hakkı yok. Defalarca uyardım, artık uyarmıyorum. Uyarma zamanı bitti. Gereğini yapıyorum. Herkes ayağını denk alsın" dedi.

'Ayağınızı denk alın'
MUZAFFER SALCIOĞLU/ HABER MERKEZİ
BELEDİYE Başkanı Tahsin Babaş, ?Başkan ile Çay Sohbetleri? programı kapsamında İnönü Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Babaş, vatandaşlardan dolmuş şoförleri hakkında şikayetler gelmesi üzerine ?Ulaşım halk otobüsleri tarafından yapılıyor. Fakat şoförlerin halka davranış şekilleri konusunda anlaşamıyoruz. Dolmuşçulara sesleniyorum, en ufak şikayet gelirse anında gereğini yaparım. Şoförlerimizin ters bakmaya, tavır yapmaya hakkı yok. Defalarca uyardım, artık uyarmıyorum. Uyarma zamanı bitti. Gereğini yapıyorum. Herkes ayağını denk alsın? dedi.
"65 YAŞ KARTININ PARASINI DEVLET ÖDÜYOR"
İnönü Mahallesi sakinlerinin taleplerini, şikayetlerini ve önerilerini dinleyen Başkan Babaş, dolmuş şoförleri üzerine şikayetler gelmesi üzerine sert konuştu. Bir vatandaşın; ?Otobüsçülerimizin çoğu klimayı açmıyor, şoförler 65 yaş üstüne para almadıklarını söyleyerek klimayı açmıyorlar? demesi üzerine Babaş şunları söyledi; ?65 yaş kartının parasını devlet kuruşu kuruşuna veriyor. Büyüklerimiz bedava otobüse binmiyor, devletimiz parasını ödüyor. Belediye Başkanı olarak söylüyorum, yaşlımıza, anamıza, babamıza tavır hiç bir şekilde yapılmaz. Minibüsçülerimiz yaşlılarımızı incitemez. Bu konuda çok hassasım.?
"İKİ TANE YAPMAKTAN KORKTUĞUM PROJE VAR"
Belediye Başkanı Babaş, Kastamonu?da iki tane yapmaktan korktuğu proje olduğunu dile getirdi. Bunun sebebini ise yaşanacak mağduriyetler olabileceğini söyleyerek şöyle konuştu; ?Kavşaklarla ilgili benim iki tane projem var. Ama korkudan başlatamıyorum. Süt fabrikasının oraya 450 bin liralık proje yaptım ve bitirdim. Süt ile Taşköprü yolu alttan geçecek. Işıkları by-pass edeceğiz. Proje hazır ama çok mu mağdur ederiz, kısa zamanda yapabilir miyiz? Ciddi hafriyatlar var, kazıklar çakılacak. Yol bağlandığı zaman ana yoldaki hattan geçecek. Süt kavşağında ciddi sorun var. Taşköprü yoluna alttan geçirebilirsek, üst tarafta sıkıntı yaşamayız, kavşak rahatlar. Daday Kavşağı ise DSİ yolu geniş bir şekilde bağlanıyor. İki yol birbirine paralel bağlanacak ve start verilecek. Sosyal olarak ne yapmam gerekiyorsa yapacağım. Köprü ile ilgili anket yaptıracağım. Halk ne derse onu yapacağım.?
"MİLLET YENİ DAİRE ALMAK İÇİN YARIŞIYOR"
Vatandaşların, inşaat sektörünün yanı sıra diğer sektörlere de önem verilmesi gerektiğine yönelik görüşlerini dile getirmesi üzerine Tahsin Babaş şunları söyledi; ?Ekonomi inşaat sektöründe dönüyor. İnanın daha Kastamonu'da çok ekmek var. Millet yeni daire almak için yarışıyor. İnsanlarımız güzel binalarda otursun. Bizlerde kentsel dönüşüm ile vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşa verilen yerden rant olmaz. İnşaat sektörü çevreden göç almamıza neden oluyor. Kastamonu güneye ve kuzeye dengeli bir şekilde gelişecek. Kastamonu'nun gelişmesi ekonomimize de yansıyacaktır. Ekonomide her türlü  fonksiyonları değerlendiriyoruz. Eski konaklarla da turizmin gelişmesi için uğraşıyoruz. Teleferik, Seyrantepe ve Uçak Kafe?yi turizmi geliştirmek için yapıyoruz. Misafirleri gezdireceğimiz birçok yerimiz var. Geleceğimiz kültürel dokuyu koruyup, turizmin gelişmesidir.? 
"İNÖNÜ MAHALLESİ ÇOK BETONLAŞTI"
Kastamonu?ya yaklaşık 30 yıldır hizmet etmeye çalıştığını anlatan Başkan; ?En büyük sıkıntımız daha büyük sosyal alanlar, yaşam alanları ve park alanlarının olmaması. Çocuklarımızın oyun oynamaları ve sportif faaliyetlerini yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Binaların çoğu yeni. Özeleştiri yapayım, burası çok betonlaştı. Hareket kabiliyetim dar. Ne yapabilirim diye düşünüyorum. Çocuklarımıza semt sahası yapacağım. Dere kenarında evlerimize zarar vermeyecek bölgeye çocuklarımızın oynayacağı halı saha gibi minyatür yer yapacağım. Hazırlıklarını tamamladık. İnönü Mahallesinde nüfus yoğunluğu çok fazla. Çarşı olarak da Salı Pazarı tarafı kullanıyor. Tahmin ediyorum ki çoğu kişi Salı Pazarı'nın kalmasını istiyor. Rahat ve huzurlu bir ortamda herkesin yaşamaya hakkı var.?
"SPORDAKİ BAŞARILARIN İLİN EKONOMİSİNE KATKISI VAR"
Son olarak sporun ilin ekonomisine ve tanıtımına büyük katkısı olduğunu aktaran Belediye Başkanı Tahsin Babaş; ?Kastamonu'nun adını spor ile duyurduk. Spor önemli. Bayanlarda Hentbol takımımız Süper Lig'de Türkiye şampiyonu oldu, Avrupa ikincisi oldu. Spor ile halk Kastamonu'nun olduğunun farkında oluyor. Sporu  spor olarak değil, ilin tanıtımına, ekonomisine katkısı var. Dünyanın en büyük ülkeleri sporla uğraşıyor. Brezilya, İspanya, Almanya takımıyla biliniyor. Kastamonuspor ile ilgili kurumsal bir yapı oluşturduk ve ciddi bir şekilde ilerliyoruz. Sinop Valisi, Kastamonuspor ile ilgili bana teşekküre geldi. Yaptığımız işten eminiz. Her yönüyle Kastamonu'yu duyurmaya gayret gösteriyoruz.? ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
Yorum Yaz
Kastamonu - 8 °C / 19 °C
23 Ekim 2017
21 Ekim 2017
Özel Haberler

Kestane Balı'nın parmak izi çıkarılacak

Biraz saygı!

Sırrı doğal üretim

Ramazan'da kırmızı eti yine pahalıya yiyeceğiz

Soydan: Daha iyi bir Kastamonu için güçlü bir medya gerek

Sahaflar, zamana meydan okuyor

Kastamonu hayvansever bir şehir

Ekmeklerini sokaktan çıkarıyorlar

Tüm Özel Haberlerimiz İçin Tıklayın
Ençok Okunanlar

Uğurlu için ışık göründü!

Emeklilere müjde, TOKİ’den ev geliyor

Uğurlu’nun açılmasına ENGEL OLANLAR VAR

Yargıtay 15. Ceza Dairesi’ne Dadaylı başkan